Viktorka B přípravný zápas nezvládla

Viktorka B využila skutečnosti, že tento víkend nehraje na vyšehradském turnaji, a tak si na Xaverov pozvala účastníka krajského přeboru Středních Čech - AFK Sokol Semice. Soupeř se ve svém přeboru nachází s 20 body na 12. místě. Viktorka však dnešní přípravu nezvládla a skóre dokázala srovnat až v posledních minutách zápasu.

Hráči Žižkova do utkání nastoupili aktivně, prvních 20 minut měli i územní převahu. Ve 4. minutě kopal Xavier roh, Pilař netrefil volej a Biško vyslal hlavou první střelu Viktorky na bránu. I nadále se Viktorka tlačila dopředu. Aktivní byl vepředu hlavně Turek, bránu však ani jednou netrefil. Ve 14. minutě se Viktorka dostala do přečíslení, ale Dočekal střelou minul.

Veškerá aktivita skončila v 19. minutě, kdy soupeř poprvé zaútočil. Tato akce byla navíc gólová. Koštíř centroval zprava před bránu Viktorky, kde si jeho centr srazil skluzem do brány Markuzi - 0:1.
Xavier dnes hrál dobrý zápas. Ve 22. minutě dostal přihrávku od Pilaře, nacentroval na Polanského, který se v souboji dostal k míči pouze tělem. Další akce pak končily vždy mimo bránu. Po půlhodině hry Viktorka vyrovnala. Před Dočekalem se rozestoupili stopeři, takže mohl po dlouhé přihrávce středem jít sám na bránu. Dočekal nadýchaným obloučkem přehodil vybíhajícího Zemánka a radoval se z vyrovnání - 1:1.
Ještě veseleji mohlo být v 32. minutě, kdy Zemánek akrobatickým zákrokem vychytal Turka, Dočekal měl míč na hlavě a před sebou prázdnou bránu, ale svou šanci nevyužil. Semice do poločasu dokázaly opět otočit skóre na svou stranu. Biško podběhl balón směřující na Koštíře, útočník hostí šel sám na Boháče, který ho ve vápně fauloval. Nabídnutou penaltu proměnil sám Koštíř střelou do Boháčova protipohybu. Hned po rozehrávce mohla Viktorka srovnat, ale po příhrávce Xaviera Pilař mířil skákavou střelou pouze do břevna. Na poločasovou pauzu tak šťastněji odcházeli hosté.

Druhý poločas příliš fotbalové krásy nenabídl. V 51. minutě opět chyboval Biško, ale Koštíř byl tentokrát v příliš ostrém úhlu a bránu netrefil. V 55. minutě mířil z nadějné standardky Dočekal přímo doprostřed brány, na druhé straně ho o 6 minut později napodobil Bříza.

V 67. minutě se Viktorce podařila pěkná kombinační akce, ale Pilařova střela měla opačnou rotaci. Semice si byly vědomy cenného výsledku a úspěšně ho bránily. V 78. minutě vysunul Dočekal Xaviera do neodmávaného těsného ofsajdu, Xavier však ani nadvakrát míč přes brankáře hostí Vavříka neprotlačil.
Viktorka nakonec dokázala alespoň vyrovnat. Janáček byl ve vápně faulován a ani Turek se z penalty nemýlil. Zemánek sice vystihl směr střely, ale ránu do šibenice zastavit nedokázal. Viktorka se se soupeřem z přeboru rozešla nerozhodně. Dojem ze nepříliš povedeného zápasu může napravit už ve středu, kdy na Xaverově od 11h hostí Bohemians 1905 - kombinovaný tým.

Viktoria Žižkov B - AFK Sokol Semice 2:2
zdroj: web Viktorie Žižkov