O Dočkala se Šírlem je zájem, přestupovat však nebudou

O Dočkala se Šírlem je zájem, přestupovat však nebudou

O libereckého fotbalistu Bořka Dočkala se zajímal řecký klub AE Larissa, obránce Radek Šírl zase mohl vyměnit Petrohrad za německý Hannover 96. Oba fotbalisté prý ale zůstanou ve svých klubech.

Dočkala, který v prosinci byl na týddení zkoušce v italskému klubu Serie A Chievo Verona, lákala řecká Larissa. Ta už v zimě získala bývalého Dočkalova spoluhráče z Liberce Jana Blažka a také někdejšího slávistu Rudolfa Skácela.

"Zájem Larissy na hostování Bořka Dočkala nevyužijeme, nezdá se nám to pro něj vhodné," řekl agent Pavel Zíka ze společnosti Sport Invest International. Dočkal je kapitánem reprezentace do 21 let, na podzim odehrál za Liberec patnáct zápasů, ve kterých vstřelil jeden gól.

Bundesligový Hannover, za který hraje útočník Jiří Štajner, zase lákal z Petrohradu levého obránce či záložníka Radka Šírla. "Radek dostal nabídku, ale rozhodl se zůstat v Rusku. V Petrohradu cítí pod novým trenérem Spalettim šanci prosadit se," dodal Zíka. Italský kouč Luciano Spalletti převzal Petrohrad v polovině prosince, předtím vedl AS Řím.