Juventus ani pod Zaccheronim neuspěl

Ani změna trenéra nepomohla Juventusu ke třem bodům, Lazio si odváží bod. Doma vyhořelo i milánské AC, které nedokázalo porazit Livorno. Hrálo se pouze devět zápasů, zápas Parma - Inter byl odložen kvůli sněhové kalamitě.

Zaccheroniho Juventus nepřesvědčil

Juventus nastoupil k zápasu s Laziem už s novým trenérem Albertem Zaccheronim. Tomu se vyplatil tah se zařazením Mohameda Sissoka do základní sestavy. Ten se teprve před pár dny vrátil z Poháru národů a proti Laziu odehrál parádní zápas, ani on ale Juventusu k výhře nepomohl. Juventus byl bezradný především před brankou Lazia, přesto se mu nakonec podařilo dát branku. Rozhodčí totiž viděl velmi sporný faul Diakiteho a v 70. minutě daroval Juventusu penaltu, kterou Alessandro Del Piero jako obvykle proměnil. Ani to ovšem Staré dámě nakonec nepomohlo a Stefano Mauri vyrovnávací brankou rozhodl o dělbě bodů.

Stejně dopadlo i milánské AC. To chtělo napravit zaváhání z derby a zápas doma s Livornem k tomu měl být ideální příležitost. Livorno drželo krok celý první poločas, až na jeho konci Massimo Ambrosini první poločas, ale na jeho konci Ambrosinipřeci jen poslal Milán do vedení. Livorno ale hned v úvodu druhého poločasu překvapilo a svou prakticky jedinou šanci proměnilo a Cristiano Lucarelli vyrovnal. Milán se poté snažil, ale Huntelaar ani Ambrosini brankáře hostí nepřekonali a Livorno si tak odváží velmi cenný bod.

Řím po boji udolal Sienu

Další výhru vybojovalo římské AS. To hostilo doma Sienu a od začátku šlo za třemi body, v prvních šancích ale selhali Riise, Motta i Juan. Až po půlhodině hry trefil přesně na zadní tyč svůj volej John Arne Riise a Řím vedl. Jenomže ještě do poločasu bylo vyrovnáno, v ojedinělé šanci vyrazil Julio Sergio míč jen před sebe a Simone Vergassola vyrovnal. Druhý poločas pokračoval tlakem AS Řím, ale skvělý Curci dlouho branku nepustil. Až v samém závěru našel Pit střídajícího Okaku a ten rozhodl o výhře AS.

Řím se tak vyhoupl na třetí místo, které mu přepustila Neapol. Ta sice prodloužila svou sérii bez prohry už na patnáct zápasů, s Janovem ale pouze remizovala 0:0. Zápas vedoucího Interu na hřišti Parmy pak byl odložen kvůli sněhové kalamitě ve městě potravin. Naplno nedokázala bodovat ani Fiorentina. Ta sice rychle vedla na hřišti Cagliari brankou Marchionniho, nakonec ale tři body nepřivezla. Cagliari doma potvrdilo dobrou formu a ještě do poločasu vyrovnal Lazzari, hned po přestávce navíc po rohu poslal Astori Cagliari do vedení. Pak byl ale vyloučen Cossu a Fiorentina začala domácí tlačit. Po hodině hry se jí povedlo vyrovnat, když zpětnou přihrávku skvěle využil Jovetič a vyrovnal. Při oslavě branky pak podpořil svého spoluhráče Mutua, který je obviněn z dopingu.

Doria i bez Cassana porazila Atalantu

Sampdoria nastoupila doma proti Atalantě bez Antonia Cassana, který měl zamířit do Florencie, nakonec ale zůstal. Doria si bez něho navíc vedla velmi dobře, proti Atalantě rozhodla ještě do poločasu brankami Palomba s Pazzinim. Udine dlouho vedlo na hřišti Catanie brankou Flora Florese, ale deset minut před koncem vystřelil domácím bod Marco Biagianti. Stejným výsledkem skončil i duel Chieva s Bolognou, brankově se o to zasloužili Pellissier s Di Vaiem.

Bari doma vydřelo výhru nad Palermem. Bari začalo doma skvěle a už v sedmé minutě vedlo 2:0 po brankách Bonucciho s Alvarezem. Ještě do přestávky ale snížil Cavani a brzy po přestávce se už Palermo radovalo z vyrovnání, když se trefil Javier Pastore. Jenomže vzápětí byl vyloučen Liverani a Bari se znovu začalo tlačit do útoku a rychle šlo znovu do vedení, když se z penalty trefil Barreto. Oslabené Palermo se pak sice snažilo vyrovnat, ale bez výsledku a navíc pár minut před koncem ještě přidal pojistku Vladimir Koman, Bari tak slaví výhru 4:2.