Trenér Lippi touží po finále Itálie - Anglie

Trenér Lippi touží po finále Itálie - Anglie

Trenér italské reprezentace Marcello Lippi se vyjádřil, že by si na blížícím se mistrovství světa v Jihoafrické republice přál finále Itálie - Anglie, jíž vede jeho krajan Fabio Capello.

"Jestli se splní moje sny, celý svět uvidí krásné finále mezi Itálií Anglií. Chtěl bych vidět, jak před finále Fabio Capello poslouchá tóny italské hymny. TO by byl skutečně zážitek," vyjádřil se jednašedesátiletý Lippi.

Pro svého krajana má jen slova chvály. Je to přirozené. Anglie suverénně ovládla svou skupinu a účast na turnaji si zajistila bez problémů. Za zmínu stojí i její pozitivní skóre 34:6. "Je normální očekávat výsledky od týmu, který trénuje Capello. Dokazuje, že je obrovskou osobností, má velké charizm a je schopen vytvořit kompaktní tým po všech stránkách," řekl bývalý kouč Juventusu.

Sám trenér už má jasnou představu o třech čtvrtinách týmů, který nominuje. "Kádr se mi skládá celkem dobře, semdnáct hráčů už může téměř jistě počítat s účastí na šampionátu. Teď musím vybrat ještě šest fotbalistů, ab byl tým kompletní. Mám na to ještě čtyři měsíce, ale nebude to jednoduché, protože 23-členné mužstvo vybírám minimálně z pětatřiceti kandidátů, ze kterých všichni hrají na špičkové úrovni," uzavřel kouč úřadujících světových šampionů, jehož tým potká ve skupině Slovensko, Nový Zéland a Paraguay.