Sobotní přípravy prvoligistů: střídavé výsledky

Jablonečtí fotbalisté mají dva týdny před ligovým startem solidní formu. V rámci herního soustředění na Kypru porazili moldavský Šeriff Tiraspol 2:0. Zbylým českým týmům se dařilo tradičně střídavě: vítězné bylo dále Brno, Střížkov, remizovala Sparta a prohrála Přibram, Boleslav a Liberec.

Jablonec měl proti účastníkovi Evropské ligy výtečný vstup do utkání a už v páté minutě kopal penaltu, jenže Pavlík ji neproměnil. Ve 20. minutě se ale prosadil v šestnáctce Lafata a Kovařík přidal vydařenou ranou do šibenice druhý gól. Moldavský klub po pauze hru vyrovnal, ale do šancí se nedostával.

Poslední utkání na Kypru čeká Jablonecké v úterý, kdy jim bude soupeřem polský Belchatów.

Baumit Jablonec - Šeriff Tiraspol 2:0 (2:0)

Branky: 20. Lafata, 29. Kovařík.
Sestava Jablonce: Špit (46. Frydrych) - Krejčí (68. Jablonský), Huber (46. Zábojník), Drsek (68. Huber), Jablonský (46. Michálek) - Haurdič (46. Kulhánek), Pavlík (46. Valenta), Loučka (46. Klapka), Kovařík (46. Kocourek) - Lafata (46. Pekhart), Vošahlík (46. Jarolím).

Pro Brno rozhodl nejmenší muž

Brna porazilo v přípravě pátý tým slovenské nejvyšší soutěže Senicu 2:1. Branky Brňanů, kteří nastoupili po návratu ze soustředění v Turecku v kombinované sestavě, vstřelili Hodek a střídající Šamánek. V sestavě vítězného týmu chyběli kvůli zdravotním potížím Trousil, Dvorník, Dřížďal, Polách, Okleštěk, Šural, Huška a Jílek.

Brněnskou obranu překonala Senica už v 9. minutě, kdy se po hlavičce nigerijského útočníka Sodjeho ujala vedení. Po akci Boráka s Doškem vyrovnal v 23. minutě Hodek.

O vítězství Brňanů rozhodli v závěru utkání střídající hráči. Na Radinovičův centr vyskočil nejmenší muž na hřišti Šamánek a hlavou skóroval.

"Střídající fotbalisté přinesli do hry oživení. Je to pro nás pozitivní zjištění, že máme na lavičce hráče, kteří mohou rozhodovat zápasy,“ pochvaloval si po utkání na klubových stránkách trenér Miroslav Beránek.

1. FC Brno - FK Senica 2:1 (1:1)

Branky: 23. Hodek, 84. Šamánek - 9. Sodje.
Sestava Brna: Doležal - Pašek (46. Sus), Križko (69. Michna), Červinek, Husár - Borák (46. Dostálek), Křeček, Chlup (66. Radinovič), Kalabiška (78. Šamánek) - Hodek, Došek.