Českolipští protrhli sérii porážek a porazili Ústí

Českolipští protrhli sérii porážek a porazili Ústí

Na umělé trávě ústeckého městského stadionu sehráli fotbalisté Arsenalu další z řady přátelských zápasů. Soupeřem Českolipských byl vedoucí celek II. ligy, tým FK Ústí nad Labem. Utkání rozhodla jediná branka z 27. minuty, kterou vstřelil hostující Radim Věchet a zařídil České Lípě teprve druhé vítězství v přípravném období.

V úvodu střetnutí byli aktivnější Českolipští, Mičkal utekl zprava, nacentroval, ale jeho pas nenašel žádného adresáta. V 7. minutě opět Mičkal nahrál na hranici vápna Runtovi, jenž vypálil těsně vedle Porcalovy svatyně. Domácí si vypracovali první šanci ze standardní situace, ovšem Jan Franc svůj přímý kop nenasměroval přesně. Na konci 14. minuty rozehrál po faulu na Radima Breiteho trestný kop Vrabec. Míč se dostal k Pavlu Runutovi, který našel lépe postaveného Mičkala. Ten však spálil svoji šanci nastřelením břevna.

Další příležitost, již si svěřenci trenérů Pavla Hradiského a Miroslava Jeníka vypracovali, přišla po ose Broschinský – Runt – Mičkal – Holeček, posledně jmenovaný ale nezpracoval balón v pokutovém území. Ústečtí mohli skórovat jako první, nejprve po přihrávce Karlíka nedosáhl na míč Dvořák, následně Karlík trefil tyč. A tak přišel zákonitý trest. Mičkal nasměroval přihrávku Věchetovi, ten se zbavil stopera a přehodil vyběhnuvšího Porcala – 0:1.

„Radim Breite dobře vybojoval míč na půlce a poslal ho na Mičkala, který mi ho z pravé strany nahrál na velké vápno. Já jsem si míč zpracoval do běhu do strany, zbavil se obránce a pak přehodil vybíhajícího gólmana,“ popisuje jedinou gólovou situaci na webu Arsenalu střelec branky Radim Věchet. Domácí toužili po vyrovnání, důkazem byla nebezpečná rána Zdeňka Volka, s níž si Chadraba perfektní robinsonádou poradil. Své štěstí zkoušel i Franc, jeho pokus ale skončil mimo. Po zaváhání Petra Silného v obraně se k míči dostal Benčík, posunul na Káňu, kterému pokazil radost Chadraba. Na druhé straně neuspěl se svým centrem ani Runt.

Do druhého poločasu nastoupil do českolipské branky Michal Dvořák, z lavičky poslali trenéři Řeháka, Bednáře, Kučeru, Zemana a Finklára. Scénu naopak po úvodní pětačtyřicetiminutovce opustili Chadraba, Silný, Vrabec, Mičkal, Věchet a Holeček. Ve druhé části Ústečtí přidali, ovšem branku se jim vstřelit nepodařilo. Dvořák centroval na Káňu, jehož hlavičku zpacifikoval skvělým zákrokem českolipský gólman Dvořák. Podobně vypadala situace o minutu později, Dvořák přihrál Rudnytskymu, jenž ale neměl dobře seřízená mířidla. Po rohu Volka reklamovali domácí ruku jednoho z hostujících hráčů, hlavní rozhodčí však zůstal ledově klidný.

Vzápětí našel Kučera na penaltě Runta, tomu chyběly k míči jen centimetry. V 70. minutě provětral Dvořákovy rukavice Jan Franc. Poté se dvakrát do šance dostal Kučera, ani jednou nezakončil přesně. Pět minut nato si brankař hostů poradil i s Francovu střelu. Hostující Zeman pak na druhé straně pořádně vystrašil Porcala. Českolipské vítězství zachránil pohotový Runt, jenž vykopával míč mířící do brány až z brankové čáry.

Trenér Pavel Hradiský zhodnotil na webových stránkách svého klubu duel takto:
"Je to určitě pozitivní výsledek, my jsme potřebovali takový udělat. V prvním poločase jsme byli vyrovnaným soupeřem, měli jsme i šance, Mičkal trefil břevno. Po prostřídání naše hra opadla. Ústí mělo více ze hry hlavně díky standardním situacím, ze kterých si vypracovalo dvě nebo tři šance. Hráče jsem upozorňoval na jejich kvalitní standardní situace. Dvořák chytil několik gólů, ale spokojenost. Musíme ještě zapracovat, máme na to ještě měsíc, abychom šli nahoru.“

Jak se českolipskému lodivodovi líbí v přípravném období nové posily?
„Tak tady hraje deset nebo dvanáct nových hráčů, někteří ale odešli. Ti, kteří zde zůstali, tak Mičkal má kvalitu. Kučera, který hrál druhou půli, má kvalitu. Ještě jeden nebo dva hráči by měli přijít. Když doplní současný kádr, tak to bude velmi dobré.“ Už má Pavel Hradiský konkrétní představu o dalších posilách? „Mám představu, byl s námi na tréninku jeden hráč. Nechci ho zatím jmenovat, ale hrál i první ligu. Má zájem sem jít, tak uvidíme, jak se nakonec domluvíme.“

FK Ústí nad Labem - ARSENAL Česká Lípa 0:1