Brémy předvedly střelecký koncert, krize je zažehnána

Brémy předvedly střelecký koncert, krize je zažehnána

O titul už si nezahrají, o příčky zaručující účast v Lize mistrů se však ještě budou rvát. Po sobotním drtivém vítězství Werderu na půdě Hannoveru (5:1) se zdá, že tým ze severu Německa je z krize definitivně venku. "Teď už se o krizi nedá v žádném případě mluvit," potvrzuje Clemens Fritz.

Osm bodů dělí Brémy od třetího místa, kterým by si zajistily účast v předkole Ligy mistrů. Stoupající forma mužstva z Weser Stadionu ukazuje, že je v jeho silách bodový rozdíl smazat. Po výhře nad zachraňující se Hertou Berlín dokázali svěřenci Thomase Schaafa deklasovat Hannover vysoko 5:1. Navíc na jeho hřišti.

"Bylo by hezké, kdyby se nám podařilo udržet naši současnou výkonnost. Čekají nás teď těžké týdny. Naše poslední výsledky bychom rádi potvrdili už ve čtvrtek proti Enschede. Osobně doufám, že se nám teď podaří udělat dlouhou sérii," věří záložník Werderu Clemens Fritz, který jedním dechem dodává: "Teď už se o krizi nedá v žádném případě mluvit."

A že se skutečně jednalo o krizi, to fotbalové veřejnosti nemohlo uniknout. Brémy se dlouhou dobu držely ve špičce bundesligové tabulky a patřily ke kandidátům na titul. Pak ale na tým dolehla krize, s níž přišly i špatné výsledky, které tým definitivně odstavily z bojů o titul.

Zatímco Fritz hovořil o dlouhé sérii, kapitán Brém Torsten Frings je poněkud opatrnější: "Řekli jsme si, že půjdeme zápas od zápasu, že se budeme koncentrovat vždy jen na nejbližší utkání. Proto si nemyslím, že je dobré snít teď o nějakých sériích. Každý zápas nám nemusí vyjít jako tento."