Chovanec: Duel se Žilinou byl kvalitní prověrkou

Chovanec: Duel se Žilinou byl kvalitní prověrkou

Kouč Sparty Jozef Chovanec po přípravném zápase se Žilinou (0:0) na Slovensku se nechal slyšet, že jeho tým udělá v jarní části Gambrinus ligy vše pro to, aby získal mistrovský titul a právě takové prověrky, jako se Žilinou, týmu prý mohou pomoci vyladit formu.

"Utkání se Žilinou mělo ligové parametry. Více šancí sice měli domácí hráči, i my jsme ale měli dobré příležitosti a je škoda, že jsme alespoň jednu z nich nevyužili. I přesto si myslím, že zápas nepostrádal náboj ani kvalitu," poznamenal k přípravnému duelu sparťanský trenér.

Slovenský rodák Chovanec žurnalistům ochotně vyprávěl o české Gambrinus lize. "Fotbal v Čechách je v poslední době hodně vyrovnaný, momentálně na zisk mistrovského titulu myslí pět, možná i šest týmů, což zde v minulosti nebývalo. V konečné tabulce proto bude rozhodovat každý zápas a každý bod. My jsme již dva roky bez titulu a letos chceme toto dlouhé čekání za každou cenu ukončit a zvednout na konci jara nad hlavu mistrovský pohár. I proto jsme rádi, že jsme mohli sehrát přípravné utkání zde s domácím výběrem, který se řadí mezi absolutní slovenskou špičku. Co se týče zázemí a kvality kádru, hledá ve své lize jen těžko konkurenci. Proto Žilinu řadím k velikým favoritům na zisk slovenského titulu," řekl trenér momentálně druhého mužstva Gambrinus ligy.

Chovanec se poté vyjádřil i k disktématu společné soutěže Čechů a Slováků. "Je to určitě zajímavá myšlenka, která stojí za to, aby se o ní jednalo a diskutovalo. Pro fanoušky by to bylo určitě obohacení, naši příznivci by se jistě rádi přišli podívat na Slovan Bratislava, Trnavu, nebo třeba právě Žilinu," poznamenal kouč Sparty. "Otázkou je, zda je to reálné i po ekonomické stránce. Neumím proto v tuto chvíli říci jasné ano, nebo ne. Každopádně jsem přesvědčen, že by to pomohlo českým i slovenským týmům, proto je třeba o takovém nápadu mluvit. Důležité v tomto směru bude také to, co na vše řekne UEFA, která se zatím na vznik nadnárodních lig moc nadšeně netváří."

Na závěr si lodivod Sparty pochvaloval atmosféru v hledišti. V Žilině se přišlo na Spartu podívat víc než čtyři a půl tisíce fanoušků. "To je na přátelské utkání krásné číslo. Je vidět, že fotbal v Žilině táhne, což je dobře. Skvělé fanoušky máme i na Spartě. Momentálně se náš ligový průměr pohybuje někde kolem čísla 9600, což je slušné, rádi bychom ale na jaře tento průměr navýšili přes na deset tisíc. Věřím, že se nám to podaří. Fanoušci jsou již dlouhou dobu skvělí a my si jejich podpory moc vážíme. Pro každého hráče je lepší, když může hrát před zaplněnými tribunami. Fotbal se přece hraje především pro ně," uvedl Chovanec.