Dočkáme se znovuzrození Plašilova Bordeaux?

Dočkáme se znovuzrození Plašilova Bordeaux?

Francouzský mistr, překvapení letošního ročníku milionářské soutěže a dosavadní vedoucí celek probíhajícího ročníku Ligue 1. To všechno se dá zatím říct o výběru trenéra Laurenta Blanca, Girondins Bordeaux. Již dnes večer ale na jeho svěřence čeká zápas, který by se dal možná, ač se to na první pohled nezdá, považovat za jeden z rozhodujících v boji o francouzský ligový titul.

Bordeaux, jehož dres obléká i český reprezentační záložník Jaroslav Plašil, se kvalitou kádru řadí na samotnou špičku francouzské soutěže, možná by se složení kádru mohlo brát dokonce jako vůbec nejlepší. Výtečné výsledky z první půlky sezóny jsou ale ty tam a suverenita Bordeaux v zápasech na domácím hřišti vzala v posledních kolech za své. Vždyť si celek ze západu Francie nedokázal v ligové soutěži na domácím půdě připsat všechny tři body již od 19. prosince loňského roku, kdy smetl jednoznačně Lorient 4:1.

Od té doby se ale musel tým lodivoda Blanca smířit s bodovými ztrátami s Marseille (1:1) a ještě o poznání bolestivější domácí ztrátou za bezbrankovou remízu s Boulogne. Kalich hořkosti si museli hráči Bordeaux vypít do dna v pohárovém utkání, ve kterém doma nestačili na hosty z Monaka, kterým před čtyřmi dny podlehli po nepřesvědčivém výkonu 0:2.

Pod tlak dostává tým Bordeaux hlavně fakt, že ve svých utkáních byly bezchybní všichni tři jeho pronásledovatelé v boji o titul. Lyon doma získal tři body po výhře 1:0 nad Lens, Lille doma vyhrálo ještě jasnějším rozdílem nad Boulogne 3:1 a Montpellier se po výhře nad Grenoblem 1:0 dokonce dokázalo bodově dotáhnout právě nad vedoucí Bordeaux. Není tedy čas myslet na fakt, že příští týden začíná Lig mistrů, je potřeba, aby tým Laurenta Blanca nasadil všechny síly již do dnešního utkání, v nelehkém zápase se St.Etienne urval kýžené tři body a získal tak zpět svůj tříbodový náskok na čele tabulky Ligue 1 a pošramocené sebevědomí.

Do utkání nemohou za domácí nastoupit pouze Diarra a Placente, šíře kádru, jakým Bordeaux disponuje, by ale měla být dostatečná, aby díry vzniklé v sestavě nebyly citelné. Bordeaux patří s pouhými 18 inkasovanými brankami společně s Toulouse k nejlépe bránícím týmům soutěže a s útokem St.Etienne, který naopak s pouhými osmi venkovními trefami patří mezi nejhorší, by si tak mělo být schopno bez problémů poradit.

Kdy jindy by si mělo Bordeaux zajistit bezpečný tříbodový náskok na své pronásledovatele, než v domácím prostředí, s papírově slabším týmem a v přijatelném počasí. Hladina stupnice teploměru by se měla během dnešního utkání pohybovat kolem 0°C, sněhové srážky ale předpovídané nejsou. Utkání začíná již dnes v 21:00.