Živější Vlašim si vyšlápla na marné Kladno

Živější Vlašim si vyšlápla na marné Kladno

Fotbalisté SK Kladno prohráli v nedělním přípravném zápase s druholigovou Vlašimí 0:2. Podrobnosti zveřejnil v neděli web kladenského klubu. Kadenským se tak nepovedlo poslední vystoupení v Nymburku v rámci zimní přípravy týmu nepodařilo.

Kladenští podlehli druholigovému soupeři o dvě branky a to ještě gólman Pavlík na začátku zápasu zneškodnil Svátkovi pokutový kop nařízený za faul Beneše. Gólman prvoligového týmu pak i přes inkasované branky zlikvidoval další nadějné možnosti Graffinu. Trenér Kladna Martin Hřídel tak po zápase neskrýval rozčarování.

"Z výkonu mužstva jsem zklamaný. Soupeř byl živější, pohyblivější a vyhrál zaslouženě. Na našich hráčích se zřejmě projevila únava z náročného tréninku," dumal kouč nad příčinou porážky. "Propadli jsme jak v defenzivě, tak ve hře dopředu. Soupeř mohl vstřelit čtyři góly, naopak my jsme si nevypracovali ani jednu stoprocentní šanci. Přitom se nemyslím, že by Vlašim byla kvalitnějším týmem než například Trnava. A s tou jsme odehráli daleko povedenější zápas," doplnil kouč.

V příštím týdnu už Kladenští začnou trénovat jen jednou týdně a budou ladit formu směrem k poslední přípravě a startu jarní části ligy. "Bohužel i poslední utkání v přípravě odehrajeme na umělé trávě, ale s tím se musíme smířit," poznamenal Hřídel.

SK Kladno - FC Graffin Vlašim 0:2 (0:1)
Sestava Kladna: Pavlík - Mráz, Beneš, Gross, Hajník - Strnad (46. Holub) - Bartoš, Szabo (59. Šilhan), Lička, Novotný - Šilhan (46. Zachariáš).

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.