Juventus se po šesti zápasech vrátil na pohárové pozice

Juventus se po šesti zápasech vrátil na pohárové pozice

Fotbalisté Juventusu Turín se po šesti ligových zápasech dočkali vítězství. Na vlastním hřišti dnes zásluhou dvou gólů kapitána Alessandra Del Piera porazili FC Janov 3:2.

Potvrdili zlepšení pod vedením nového trenéra Alberta Zaccheroniho a po dvou remízách získali plný počet bodů. Juventus využil sobotní zaváhání Palerma a vrátil se na pohárové příčky, ze kterých během série špatných výsledků vypadl.

O teprve druhé výhře Juventusu z posledních devíti zápasů rozhodl Del Piero z kontroverzní penalty, kterou sám zařídil přifilmovaným pádem, přestože ho hostující stoper Papastathopulos nezasáhl. Český obránce Zdeněk Grygera v nominaci Juventusu chyběl.

Pod novým trenérem Edym Rejou se zvedlo i Lazio, které se dostalo ze sestupových pozic. K výhře 2:0 na hřišti Parmy svým výkonem pomohl i Cristian Ledesma, který se vrátil do kádru po středečním odvolání trenéra Davideho Ballardiniho.

Boj o záchranu nevzdává ani Siena, která po osmi zápasech dosáhla na vítězství 1:0 nad Chievem. Od uchování ligové příslušnosti ji nyní dělí osm bodů. Závěr utkání odehrál v dresu Sieny i Lukáš Jarolím.

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.