Teplice trápí už jen zranění gólmana Grigara

Teplice trápí už jen zranění gólmana Grigara

Hráči Teplic řeší těsně před startem jarní části Gambrinus ligy pozici brankářské jedničky. Jak v neděli řekl agentuře Mediafax kouč Severočechů Jiří Plíšek, svalové problémy má gólman Tomáš Grigar a není jasné, jestli bude do začátku ligy v pořádku.

Teplice v nedělním přátelském zápase porazily Duklu Praha 1:0. Jediný gól vstřelil slovenský bek Matej Siva, který přišel v pátek na přestup z Ružomberoku. Další změny v týmu už budou jen vynucené. "Kádr už jsme uzavřeli, takže pokud někdo přijde, bude to jen na post brankáře," potvrdil teplický trenér Jiří Plíšek.

Na půlroční hostování do druholigového Ústí nad Labem odchází talentovaný bosenský útočník Alen Melunovič. Čeká ho tedy podobná cesta, jako před čtyřmi lety Edina Džeka. "Ovšem u útočníků je to vždy specifické," řekl Plíšek.

Zdravotní problémy má gólman Tomáš Grigar. "Tomáš má nějaký svalový problém, určitá léčba už tam krátkou chvíli probíhá, ještě ho čeká jedno vyšetření. Věříme, že bude do startu ligy připraven," doufá Plíšek. "Pokud někdo do branky přide, tak to bude do role dvojky," dodal. V takovém případě by roli jedničky v brance zastával Martin Slavík.

Teplice se ve čtvrtek vrátily ze soustředění v Turecku, které si Plíšek pochvaloval. "Herní soustředění v Turecku se vydařilo. Trénovali jsme na kvalitních terénech, i přes špatné počasí se nám podařilo všechno zvládnout. Utkali jsme se tam se silnými soupeři, kteří nás opravdu velmi dobře prověřili. Ve všech těch zápasech jsme obstáli," prohlásil.

Celý tým teď musí zvládnout až dvacetistupňový teplotní rozdíl. "Adaptace je pro nás teď velký problém, což bylo vidět i ve druhém poločase zápasu s Duklou. Zase jsme se museli vrátit na umělou trávu a ta adaptace skutečně není tak rychlá, jak bychom chtěli. Jsem ale rád, že se nikdo nezranil," uvedl teplický trenér.

Ten si pochvaloval i příchod slovenského beka Mateje Sivy, který je s mužstvem od pátku. "Matej je přesně tím typem hráče, kterého jsme hledali. Teď jsme oproti podzimu museli řešit složení obrany. Jestliže se nám ještě podaří udržet zdravého Tondu Rosu, budeme to schopní zezadu nějak uhrát," uzavřel Plíšek.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.