Sníh odsunul fyzické testy sudích na jindy

Sníh odsunul fyzické testy sudích na jindy

Již přespříští sobotu startuje jarní část Gambrinus ligy, proto se na tradičním semináři sešli v Táboře prvoligoví rozhodčí a delegáti. „Semináře se zúčastnilo 27 hlavních rozhodčích a 35 asistentů. Pouze dva asistenti se omluvili ze zdravotních důvodů,“ informuje pro svazové stránky sekretář komise Josef Krula a dodává: „Delší dobu trvající špatné klimatické podmínky způsobily, že se nepodařilo připravit dráhu na fyzické testy. Ty jsme tedy odložili na pozdější termín.“

Na zahájení čekal arbitry pětačtyřicetiminutový test z pravidel fotbalu, po něm následovala přednáška německého odborníka Wilfrieda Heitmanna. Po něm následovalo 45 minut sestřihů z ligových zápasů a program prvního dne uzavřel výklad šéfa pravidlové komise svazu Jiřího Kureše.

Na druhý den pak zbyla přednáška člena komise rozhodčích UEFA Jozefa Marko a prezentační film od UEFA.

Semináře se zúčastnili i předsedové komisí rozhodčích z krajů, kteří nedávno obdrželi Licenci pro výuku rozhodčích v krajích. “Komise rozhodčích ČMFS tímto docílila toho, že se okamžitě nové metody výuky a postupy přenesou na nižší úrovně a nezůstanou pouze pro nejvyšší složky, to je také účelem programu UEFA," upřesnil mj. Krula.

Semináře delegátů se zúčastní 35 mužů figurujících na nově sestavené listině pro jaro ročníku 2009/10. Na programu mají vystoupení Jozefa Marko z komise rozhodčích UEFA, bezpečnostního manažera svazu Miroslava Platila, testy a přednášku z pravidel fotbalu, sestřih záběrů z ligové soutěže i vyhodnocení některých zpráv delegátů z minulých zápasů.