Rooney popravil AC Milán, Real padl v Lyonu

[b]Aktualizováno.[/b] Po úvodních utkáních v osmifinále Ligy mistrů mají k postupu do čtvrtfinále blíže hráči Manchesteru United a Lyonu. Manchester totiž zvítězil v ofenzivním utkání na hřišti milánského AC 3:2. Hrdinou zápasu se stal útočník Wayne Rooney, který vstřelil dvě branky. V prvním duelu se z vítězství radoval i Olympique Lyon, který zdolal nevýrazný Real Madrid 1:0.

Výsledky osmifinále Ligy mistrů

Velmi prestižní duel čekal na San Siru záložníka Davida Beckham, který nastoupil v dresu domácího AC Milán proti svému někdejšímu zaměstnavateli Manchesteru United. Naopak ani na lavičce náhradníků nebyl český obránce Marek Jankulovski.

Byl to právě Beckham, kdo se už po třech odehraných minutách zasloužil o první branku ofenzivního večera. Jeho trestný kop se dostal až k Ronaldinhovi, jehož střelu za záda bezmocného Van der Saara tečoval spoluhráč. Svěřenci kouče Leonarda byli i nadále aktivnějším týmem, ale byli to právě oni, kdo krátce před koncem první půle inkasovali.

Ve 36. minutě se štěstím dopravil míč do branky Paul Scholes. I ve druhé půli byli lepší hráči Milána, ovšem zkušení hosté opět potvrdili, že poháry zkrátka umí hrát. V 66. minutě se vůbec poprvé dotnul míče střídající Valencia a jeho centru přetavil ve vedoucí gól Wayne Rooney. Anglický útočník se stal hlavní hvězdou večera, protože nevyužité šance domácích potrestal i třetí brankou v síti gólmana Didy.

Pět minut před koncem utkání sice dokázal snížit efektní patičkou Clarence Seedorf, ovšem Rossoneri už vyrovnat nestihli, i když Inzaghi měl velkou šanci na srovnání. AC Milán doplatil na neproměněné šance a Manchester tak má po výhře 3:2 před odvetným zápasem blíže k postupu do čtvrtfinále.

Real prokletí nezlomil

Lyon je jedním z nejméně oblíbených soupeřů madridského Realu. “Bílý balet“ se totiž před úterním duelu střetnul s Olympiquem už čtyřikrát a ani jednou nedokázal zvítězit. Navíc z Francie vždy odjel s porážkou a nedokázal zde vstřelit ani branku.

Lyon nastoupil do utkání s defenzivnější taktikou, když v útoku nastoupil pouze osamocený Lisandro López. Ovšem i přesto byli domácí lepším týmem. Velkou příležitost měl už po deseti odehraných minutách aktivní Sidney Govou, který ale trefil jen boční síť. Do vedení pak mohl Lyon jít také v závěru prvního poločasu, kdy parádní střelu Delgada zastavila až tyč Casillasovi branky.

Olympique svou převahu zužitkoval hned ve druhé minutě druhého poločasu, kdy Jean Makoun povedenou střelou do šibenice překonal bezmocného Casillase. Diváci se poté určitě nenudili. Navíc v 65. minutě se na trávník dostal i útočník Realu Karim Benzema, který do Madridu zamířil právě z Lyonu.

Dvougólový náskok mohl domácím zařídit Cissokho, ale jeho velkou příležitost po přihrávce Lópeze zlikvidoval Casillas. Na druhé straně se zase po šanci Higuaína blýskl povedeným zákrokem gólman Lyonu Lloris. Další gól už v utkání nepadl a Real, který už se šest let neprobojoval do čtvrtfinále, tak musí v odvetě výrazně zlepšit svůj výkon.

Odvetné zápasy jsou na programu 10. března.

Osmifinále Ligy mistrů - první zápasy:

AC Milán - Manchester United 2:3 (1:1)
Branky: 3. Ronaldinho, 85. Seedorf - 66. a 74. Rooney, 36. Scholes. Rozhodčí: Benquerenca (Portug.). ČK: 90.+3 Carrick (Manchester). Diváci: 75.000.

Olympique Lyon - Real Madrid 1:0 (0:0)
Branka: 47. Makoun. Rozhodčí: Atkinson (Angl.). Diváci: 40.351.