Everton zdolal po Chelsea i Manchester United

Hráči Evertonu porazili Manchester United na svém stadionu 3:1 a po výhře nad Chelsea z minulého kola dnes zdolali i dalšího kandidáta na anglický titul. Úřadující mistr naopak nenavázal na úterní vítězství 3:2 v osmifinále ligy mistrů proti AC Milán a pošesté v domácí soutěži prohrál. Vedoucí Chelsea může navýšit náskok v čele na čtyři body, pokud v utkání se začátkem v 16:00 porazí Wolverhampton.

Skóre na stadionu Goodison Park otevřel už v 16. minutě hostující bulharský útočník Berbatov, který zblízka za pomoci břevna zakončil Valenciovu tečovanou přihrávku. "Red Devils" se ale z vedení radovali jen tři minuty, než vyrovnal umístěnou střelou ruský záložník Biljaletdinov.

Zápas otočil čtvrt hodiny před koncem přesnou ranou zblízka střídající záložník Gosling a vedení zdvojnásobil po třech minutách na hřišti další střídající středopolař Rodwell. Proti svým bývalým spoluhráčům se neprosadil ani nejlepší střelec soutěže Rooney, který se v Miláně trefil dvakrát.

Anglická liga - 27. kolo:

Everton - Manchester United 3:1 (19. Biljaletdinov, 76. Gosling, 90. Rodwell - 16. Berbatov),