Ferguson nechá Scholese rozhodnout...

Ferguson nechá Scholese rozhodnout...

Trenér Manchesteru United Alex Ferguson si dokáže představit Paula Scholese v dresu jeho klubu i příští sezonu. Je však na samotném hráči, aby se rozhodl. Kontrakt pětatřicátníka vyprší v létě a manažer by mu rád nabídl novou smlouvu.

"Rád bych to udělal, ale je na Paulovi, aby si to všechno promyslel," řekla skotská trenérská legenda. Scholes přesvědčil o své hodnotě v posledních duelech, když skóroval v semifinále Ligového poháru proti městskému rivalovi City a v osmifinále Ligy mistrů proti AC Milán.

"Jeho hra proti Milánu byla skvělá a jeho forma je v posledních týdnech nevídaná. Ukázal, čeho je ještě schopen," pochválil svého svěřence Ferguson, jenž však se záložníkem o jeho budoucnosti zatím nemluvil: "Nehovořil jsem s ním o tom, ale ještě nemusí uvažovat o konci kariéry, jak před časem naznačovala média. Další rok by pro něj neměl být problém," pokračoval Sir Ferguson.

Z veteránů zůstává v United i Ryan Giggs, jenž v šestatřiceti prodloužil na Old Trafford kontrakt o další rok. Ještě před několika týdny neviděl Scholes svou budocnost příliš optimisticky: "Necítím, že bych týmu dával to, co bych měl. Neřekl bych, že hraji nejlepší fotbal. Vždy jsem preferoval hrát pravidelně, ale teď je to jiné. Hraji jednou za tři týdny," řekl v lednu bývalý anglický reprezentant. Budou jeho slova po posledních výkonech optimističtější?