Bayern zaváhal, Kolín sestřelil čtyřmi góly Cacau

Hráči Bayernu Mnichov nečekaně remizovali na hřišti předposledního Norimberku 1:1 a přerušili svou devítizápasovou ligovou vítěznou sérii. Svěřenci trenéra Van Gaala, kteří by desátým ligovým vítězstvím za sebou vyrovnali německý rekord, vedou tabulku o bod před Leverkusenem. Ten má však k dobru nedělní zápas s Brémamy.

Aktuální tabulka a statistiky zápasů Bundesligy

Úvodní branku zápasu vstřelil ve 38. minutě mnichovský záložník Müller, cennou remízu zajistil domácímu celku v 54. minutě záložník Gündogan.

Poprvé v sezoně se objevil v sestavě Mohuče Filip Trojan. Záložník, jenž v neděli oslaví 27. narozeniny, měl od letního příchodu z druholigového St. Pauli dlouhodobé problémy s kolenem a dnes odehrál v dresu nováčka při remíze 0:0 s Bochumí úvodních 67 minut. Na posledních sedm minut na hřiště přišel i jeho český spoluhráč Jan Šimák, který v předchozích zápasech chyběl kvůli zranění stehna.

Útočník Stuttgartu Cacau vstřelil čtyři branky a výrazně se podílel na vysoké výhře 5:1 nad Kolínem. Osmadvacetiletý německý reprezentant tak byl během jediného zápasu střelecky úspěšnější než v předchozím průběhu sezony, když se dosud v lize trefil jen dvakrát. Cacau zaznamenal čistý hattrick během 25 minut prvního poločasu a čtvrtý zásah přidal čtvrt hodiny před koncem.

Ve svém trápení pokračuje Hannover, který prohrál 1:3 v Dortmundu a už poosmé za sebou v lize nebodoval. Jiří Štajner odehrál v záloze hostů poslední půlhodinu.