Didier Drogba vystřelil další tři body pro Chelsea

Hráči Chelsea vyhráli na půdě Wolverhamtonu 2:0 a po klopýtnutí Manchesteru United na hřišti Evertonu vede londýnský celek tabulku Premier League už o čtyři body.

Aktuální tabulka a kompletní statistiky zápasů Premier League

Manchester United se dostal na půdě Evertonu do vedení v 16. minutě, kdy z pravé strany poslal přihrávku do pokutového území Valencia a bulharský útočník Berbatov poslal prudkou ranou míč s pomocí břevna do sítě. Z vedení se však "rudí ďáblové" těšili jen chvíli. Už v 19. minutě totiž Biljaletdinov napřáhl před vápnem a uklidil míč přesně k tyči bezmocného gólmana Van der Sara.

Bojovný otevřený fotbal pokračoval, další gól však ne a ne přijít. Důležitým momentem se ukázala až 70. minuta, kdy domácí kouč vystřídal autora branky Biljaletdinova Goslingem. Čerstvý hráč si totiž v 76. minutě naběhl na přihrávku Pienaara a poslal Everton do vedení. Definitivní mat zasadil týmu z Old Trafford další střídající hráč liverpoolského týmu Rodwell, když se prosadil přes obránce a ranou ke vzdálenější tyči pečetil výsledek na 3:1 pro Everton.

Anglická fotbalová Premier League, 27. kolo - sobotní výsledky:

Everton - Manchester United 3:1 (1:1)
Branky: 19. Biljaletdinov, 76. Gosling, 90. Rodwell - 16. Bebatov.

Arsenal - Sunderland 2:0 (1:0)
Branky: 26. Bendtner, 90+3. Fabregas.
Český záložník Tomáš Rosický nastoupil v dresu Arsenalu v 72. minutě.

Wolverhampton - Chelsea 0:2 (0:1)
Branky: 40. a 67. Drogba.
V brance Chelsea odchytal zápas český gólman Petr Čech a připsal si další čisté konto.

West Ham United - Hull 3:0 (1:0)
Branky: 3. Behrami, 59. C. Cole, 90. Faubert. ČK: 53. Fagan (H).
Český fotbalista Radoslav Kováč nastoupil v základní sestavě West Hamu United. Jen na lavičce "kladivářů" seděl jako náhradní gólman Marek Štěch.