Ancelotti pochválil Čecha za výkon v lize

Ancelotti pochválil Čecha za výkon v lize

Brankář Petr Čech zazářil v sobotním utkání anglické ligy proti Wolverhaptonu, v němž čistým kontem a asistencí pomohl Chelsea k výhře 2:0. Za svůj výkon si vysloužil pochvalu od trenéra Carla Ancelottiho. Podle něj předvedl Čech několik velmi důležitých zákroků.

Na Ancelottiho udělal dojem především Čechův zákrok deset minut po změně stran. Domácí Adlene Guedioura si naběhl na centr, z voleje ho napálil z deseti metrů na branku, ovšem Čech dokázal míč reflexivně vyrazit a udržel Chelsea vedení. "Byl to od Petra fantastický zákrok. A hlavně velmi důležitý. V utkání ukázal více takových důležitých zákroků," chválil Ancelotti Čecha, který krátce nato zneškodnil další vyloženou šanci Foyleovi.

Wolverhampton bojující o záchranu byl pro Chelsea obtížným soupeřem. I kvůli absenci několika defenzivních opor lídra tabulky si vypracoval hned několik slibných šancí, ale ztroskotal na jistém Čechovi. "Byl to pro mě velmi dobrý zápas. Vždycky potěší, když předvedete několik dobrých zákroků a pomůžete tím svému mužstvu. Wolverhampton proti nám zahrál velmi dobře. Pokud bude takhle pokračovat, určitě se zachrání," uvedl Čech.

Kromě dobrých zákroků se blýskl i asistencí u druhého gólu. Dlouhým výkopem poslal za obranu kanonýra Didiera Drogbu, ten si jediným dotykem obhodil brankáře a poté střílel do prázdné branky. "Byla to fantastická přihrávka," rozplýval se Ancelotti po zápase na klubovém webu.

Právě Drogba je podle Čecha v současnosti klíčovou postavou Chelsea v boji o titul. "Většina hráčů má v kariéře hluché období, ale Didier si udržuje stále velmi dobrou formu. Letos je naprosto neskutečný. Když ho vidíte, v jaké hraje formě, můžete jen žasnout. Dokazuje, že patří mezi nejlepší útočníky na světě," řekl Čech na adresu útočníka z Pobřeží slonoviny, který má na kontě již 19 ligových branek.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.