Kouč Mourinho nesmí tři zápasy na lavičku Interu

Kouč Mourinho nesmí tři zápasy na lavičku Interu

Portugalský kouč fotbalistů Interu Milán José Mourinho dostal od italské disciplinární komise trest na tři zápasy za gesta adresovaná rozhodčím při sobotním ligovém utkání. Trpělivost došla i samotným arbitrům, kteří chtějí právě kvůli Mourinhově chování bojkotovat zápasy Interu.

Portugalský bouřlivák neunesl některé výroky rozhodčích při zápasu proti Sampdorii Janov (0:0). Od lavičky naznačoval gesty, že by si sudí jako kriminálníci zasloužili želízka na ruce. V poločase pak slovně napadl rozhodčí i v tunelu vedoucím do šaten. Disciplinárka jej vedle třízápasového distancu potrestala i pokutou 40.000 eur.

Vyhrocené utkání, při kterém byli v rychlém sledu vyloučeni domácí Walter Samuel a Iván Córdoba, ocenili diváci neutuchajícím pískotem. "Inter můžete porazit, jen když budeme hrát v šesti," ulevil si Mourinho po zápase, z něhož si dvouzápasové tresty odnesli i zuřivě gestikulující Esteban Cambiasso a Sulley Muntari.

Mluvčí komise rozhodčích se proti kritice Paola Tagliaventa rázně ohradil a označil Mourinhovo chování i výroky prezidenta klubu Massima Morattiho za neakceptovatelné. V posledních týdnech se do otevřené kritiky sudích pustili také šéfové Lazia Řím a Sieny. "To, co se událo, je prostě neuvěřitelné. Přitom konáme pouze naši povinnost," zlobil se jeden z předních rozhodčích Marcello Nicchi. Komise už zvažuje žalobu k Italskému olympijskému výboru.