Trenér Hradiský byl výkonem svého mužstva zklamán

Do konce přípravného období zbývají Arsenalu poslední tři přátelské zápasy a poté se jarní část České fotbalové ligy opět rozjede naplno. Dalším soupeřem českolipských fotbalistů byl nedaleký Děčín, který hraje divizi. Děčín nemá na Arsenal moc dobré vzpomínky, neboť v letním kole Ondrášovka Cupu mu podlehl na penalty a ztratil tak možnost zahrát si proti pražské Slavii. Celkově se Arsenalu proti Děčínu daří, v divizní sezoně nezískali Děčínští ve vzájemných duelech ani jeden bod, v České Lípě prohráli 2:1, na svém stadionu pak nezvládli odvetu po výsledku 1:3.

Ve středečním podvečeru ,v rámci turnaje O pohár města Děčín, to ale nevypadalo na to, že se tyto výsledky budou opakovat. Tento zápas měl potvrdit vzrůstající kvalitu českolipského mužstva, jenže opak byl pravdou. Domácí se soupeře z třetí ligy nezalekli a byli v některých momentech lepším mužstvem.

Již od začátku utkání si nedovedla Lípa poradit s velmi dobře organizovanou obranou děčínského mužstva. Přesto první šance zápasu byla na straně Arsenalu. Šafář nacentroval míč před vápno, kde Runt přihrál Zemanovi, který vyzkoušel pozornost brankáře Chodura. To bylo ze strany hostů asi vše, k čemu je domácí pustili. Nejprve po centru Majera se do šance dostal Dvořák, ale zadáci Lípy si s ním poradili. O devět minut později nebezpečně hlavičkoval Majer po centru Stožického. Českolipští se ke své šanci dostali až v 32.minutě, kdy Holeček našel před vápnem Runta, který mířil těsně vedle. Poté mohl jít Holeček sám na gólmana, jenže v posledním okamžiku si šlápl na míč. Další šanci zahodil Kučera, který po přiklepnutí Vrabce mířil též mimo.

Do druhého poločasu poslal českolipský trenér celou lavičku, ale změnu hry to nepřineslo. „ Jak jsem již řekl, dnes jsem dal šanci všem. Je vidět, že nemůžeme divizní mužstvo přehrát, když nebudeme hrát jen o jedenácti nebo dvanácti lidech. Do prvního mistrovského zápasu máme ještě dva přípravné zápasy, proti Mostu a rezervě Teplic. Zde bychom měli již nastoupit v optimální sestavě,“řekl pro českolipský web trenér hostů Pavel Hradiský.

Ve druhém dějství se toho moc neudálo, až na jediný gól, který přinesl Děčínu vítězství. V 60. minutě domácí trenér provedl dobrý taktický tah, když poslal na hřiště dvojici hráčů Vlasák – Kyncl. O minutu později se dostal k míči Vlasák, který poslal centr za obranu, kam si naběhl Kyncl a obstřelil gólmana Chadrabu – 1:0. Arsenal hrál v té době prakticky bez pohybu, vlažně. Arsenal těžko hledal možnost ke střelbě, i když ještě přišla šance Kučery, který po centru Řeháka hlavičkoval těsně vedle branky. A v samotném závěru odpustil rozhodčí domácím pokutový kop za faul na Bednáře, kterého obránce zápasnickým chvatem poslal k zemi.

Českolipský trenér Pavel Hradiský ohodnotil na domácím webu hru svého mužstva takto:
„Dnes jsem chtěl dát příležitost celému kádru, dostali šanci všichni. V první půli to mělo ještě úroveň, měli jsme tam dvě tři šance, které jsme bohužel neproměnili. Ve druhém poločase byl přístup k zápasu z naší strany špatný, hráli jsme moc ve velkém prostoru. Musím přiznat, že druhá půle byla z naší strany odfláknutá.“

FK ŘEZUZ Děčín - Arsenal Česká Lípa 1 : 0