Baggio radí Lippimu, aby nominoval Cassana

Baggio radí Lippimu, aby nominoval Cassana

Bývalý italský reprezenent a legendární útočník Apeninského poloostrova Roberto Baggio zvažuje svůj návrat do profesionálního fotbalu. Jak uvádí portál sme.sk, třiačtyřicetiletý finalista MS 1994 by chtěl v budoucnosti působit v trenérské funkci.

Nejlepší fotbalista světa za rok 1993 současně poradil trenérovi italské reprezentace Marcellu Lippimu, aby na blížící se světový šampionát nominoval také útočníka Sampdorie Janov Antonia Cassana.

"Já v úloze trenéra? Mohla by to pro mě být zajímavá výzva. Nevylučuji takovou možnost, protože mám rád nová dobrodružství," pronesl bývalý útočník vicenzy, Fiorentiny, Juventusu, Boloně, Brescie, AC i Interu Milán.

"Z gauče se zdá být koučování velmi lehké, ale když už se ocitnete v takovéto úloze přímo na stadiou, je to úplně iné," pokračoval Baggio, jehož rodná země potká na MS 2010 ve skupině SLovensko, Paraguay a Nový Zéland.

v této souvislosti se do role poradce Lippiho stylizoval i Baggio: "Myslím si, že Cassano má obrovský talent a je schopen rozhodovat zápasy. Je to muž momentu. Samozřejmě, trenéři mají svou strategii a priority, ale já bych mu dal rozhodně příležitost," uzavřel muž, jenž v italském dresu vstřelil sedmadvacet gólů.

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.