Udrží Juventus čtvrté místo proti Palermu?

Udrží Juventus čtvrté místo proti Palermu?

Juventus přivítá ve šlágru 26. kola Serie A doma silné Palermo, které ho v případě úspěchu už může přeskočit na čtvrté pozici. Pikantní bude i duel AS Řím na hřišti Neapole, vedoucí Inter hraje na hřišti Udine.

Statistiky posledního kola a aktuální tabulka soutěže

Juventus se sice v posledních zápasech pod trenérem Zaccheronim zvedl, proti Palermu bude ale opět oslaben o pěknou řádku absencí. Ze hry vypadli Iaquinta, Poulsen, Giovinco, Buffon a Grosso. Palermo přijede pouze bez Mchedlidzeho, přesto bude jasným favoritem turínský klub. Juventus ztrácí na čtvrtém místě už devět bodů na třetí Řím, navíc Sampdoria, Neapol a právě Palermo už jsou pouze bod za Starou dámou. Juventus tedy musí jít jasně pro tři body. Pro Juventus ale hraje rozlosování. Neapol a AS Řím se totiž utkají ve vzájemném zápase, jeden z nich tedy musí nutně ztratit. Neapol vyběhne bez Dosseny s Gravou, Římu stále chybějí ofensivní hvězdy Toni s Tottim a také brankář Julio Sergio.

Vedoucí Inter nastoupí na hřišti trápícího se Udine a bude se vyrovnávat se ztrátami, které mu způsobil poslední zápas. Zranění jsou Chivu, Santon a Materazzi a různé disciplinární tresty do hry nepustí Samuela, Cordobu, Cambiassa a Muntariho, navíc trenér Mourinho bude pouze na tribuně. Udine je však v hluboké krizi a propadá se tabulkou, navíc v týdnu tým převzal nový trenér Pasquale Marino. Ten se musí ve své premiéře obejít bez D'Agostina, Oboda a Basty. AC Milán minule vyhrál i s pomocí rozhodčího na hřišti Fiorentiny, teď mi měla Milán čekat formalita v podobě zápasu s trápící se Atalantou, která navíc do Milána dorazí bez Barreta, Guarenteho i Amorusa. Milánu by tak ani nemělo vadit, že nastoupí bez Seedorfa s Flaminim a Antoninim, kteří nemohou nastoupit.

Sampdoria se bude snažit udržet kontakt se špičkou na hřišti Parmy. Ta v týdnu přišla o Panucciho, který ukončil smlouvu, proti Dorii nenastoupí ani Džemaili, Paloschi a Jimenez. I Doria ale přijede pořádně oslabená, ze hry má Castellazziho a hned tři útočníky, Cassana, Pozziho a Pazziniho. Fiorentina se opět a zřejmě oprávněně cítí okradená, v sobotu nastoupí na hřišti Lazia bez Mutua, Gamberiniho, Santany a Nataliho. Proti Milánu ale předvedli fialky velmi dobrý výkon a proti Laziu, které nastoupí bez Bizzarriho, Daba, Meghniho, Foggii, Manfrediniho a brankáře Muslery, má velkou šanci na úspěch. CFC Janov bude doma bojovat o tři body proti Bologni bez Juriče s Palladinem a Acquafrescou, přesto bude jasným favoritem.

Chievo a Cagliari se letos pohybují v klidném středu tabulky, jejich vzájemný zápas tak moc neřeší. V horší pozici budou hosté z Cagliari, kteří nastoupí bez Caniniho, Lupatelliho, Pisana, Lopeze, Desseny, Brkljaci, Marzorattiho i kapitána Contiho. Zato Catania bojuje těsně nad pásmem sestupu, proti Bari tak potřebuje vybojovat tři body i bez Marcheseho, Plasmatiho a Mascary. To Livorno i Sieny se potácejí na sestupových pozicích, vzájemné toskánské derby tak bude mít pořádný náboj. Na straně domácích chybějí Miglionico, Pulzetti, Filippini a Rivas, hostům zase Parravicini, Rossettini, Malago a Del Grosso.

Program 26. kola Serie A

sobota 27. února 2010:
18:00 Catania - Bari
20:45 Lazio - Fiorentina

neděle 28. února 2010:
15:00 chievo - Cagliari
15:00 CFC Janov - Bologna
15:00 Livorno - Siena
15:00 Milán - Atalanta
15:00 Neapol - AS Řím
15:00 Parma - Sampdoria
15:00 Udinese - Inter
20:45 Juventus - Palermo

Statistiky posledního kola a aktuální tabulka soutěže

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.