Brno uhájilo poločasový výsledek a zvítězilo

Hráči Brna vstoupili do jarní části první ligy vítězstvím 1:0 nad Slovanem Liberec. Jedinou branku vstřelil minutu před koncem prvního poločasu hlavou Polách. Tímto výsledkem Brňané ukončili sérii šesti zápasů bez výhry, v závěru se ale o tříbodový zisk museli po herním výpadku strachovat.

Brňané s čtyřmi novými hráči v základní sestavě vsadili hned od úvodních minut na útočnou hru. Soupeře přehrávali kombinacemi ve střelu pole, kde většinu akcí zakládali zkušení Dostálek s Poláchem. Trenér Miroslav Beránek zvolil hru s třemi útočníky, pouze na lavičce přitom zůstal reprezentant do 21 let Rabušic.

Liberec se většinou jen zoufale bránil, mnohdy pouze odkopával míč a čisté konto dlouho držel jen zásluhou výborně chytajícího brankáře Hauzra. Ten v 5. minutě reflexivně vyrazil Doškovu střelu, tři minuty nato si stejně počínal při Kalabiškově šanci. Z další akce po rohovém kopu hlavičkoval Dvorník nad branku, Křečkovu střelu hlavou zastavil obránce Dejmek.

Teprve po půlhodině se po ojedinělém útoku vzmohl trápící se Liberec na první rohový kop, za celý poločas ale nevyslal na brankáře Bureše jedinou přímou střelu. Tlak Brňanů v závěru ještě zesílil. V 38. minutě se ocitl sám před Hauzrem Kalabiška, ale trefil pouze břevno. Střelecké trápení Brňanů ukončil až minutu před koncem poločasu Polách, jenž načechraný Dostálkův centr poslal vedle bezmocného libereckého brankáře do sítě.

Herní projev Liberce se po změně stran výrazně změnil. Hosté častěji útočili, vyrovnali hru, k přesnějšímu zakončení se však nedostali. Nemohoucnost libereckých fotbalistů dokumentoval 11 minut před koncem Smetana, který zůstal zcela opuštěný na hranici malého vápna, ale šance ho tak zaskočila, že místo vyrovnání poslal lehkou střelu do rukou brankáře Bureše.

Brňané v druhém poločase padli do herního útlumu, a když po vystřídání ztratili zraněného tvůrce hry Polácha, na kloudnější souvislou akci se už nevzmohli a pouze bránili těsné vedení. Tři minuty před koncem Bureš zázračně vyrazil Dočkalovu střelu, a třebaže Brno dohrálo zápas v hlubokém útlumu, o body už nepřišlo.

1. FC Brno - FC Slovan Liberec 1:0 (1:0)
Branka: 44. Polách. Rozhodčí: Kovařík - Kordula, Koval. ŽK: Dejmek, Smetana (oba Liberec). Diváci: 2481.

Brno: Bureš - Jílek, Dvorník, Trousil, Husár - Dostálek, Křeček, Polách (68. Chlup, 89. Hruška) - Kalabiška (90. Rabušic), T. Došek, Hodek. Trenér: Beránek.

Liberec: Hauzr - Gebre Selassie (27. Polák), Kelič, Dejmek, Janů (61. Frejlach)- Dočkal, Papoušek, Gecov, Vulin - Smetana, Kerič (78. Diviš). Trenér: Petřík.