De Laurentis: Moratti může mít Hamšíka za 50 milionů

De Laurentis: Moratti může mít Hamšíka za 50 milionů

Marek Hamšík okouzluje svými výkony celou Evropu. Jen málo trenérů by nechtělo mít slovenský supertalent na své soupisce. Eminentní zájem má prý Chelsea, kde si hráče vyhlédl italský trenér Ancelotti. Aurelio de Laurentis, neapolský boss, si je však vědom ceny hráče a případný zájemce tak bude muset sáhnout hodně hluboko do kapsy.

Jedním ze zájemců je údajně i milánský Inter. Mourinho by Hamšíka ve svém týmu viděl velice rád, protože nerazzurri mají na pozici ofenzivního záložníka o poznání méně variant než v případě záložníka defenzivního. Nyní se k celému problému vyjádřil i de Laurentis, který potvrdil, že je ochoten svůj klenot prodat, ale pouze za určitou cenu. „Můžu říct, že Marek je stále ve vlastnictví Neapole a tak to i zůstane, kontrakt bude dodržen. Nicméně, pokud mi Moratti nabídne 50, nebo 60 milionů, promluvíme si o tom,“ sdělil de Laurentis hráčovu cenu.

Tato slovo jednoznačně znamenají, že zde zájem ze strany Interu je. Inter se patrně pokusí získat do svého týmu dva mladé obránce a snížit tak věkový průměr svých zadáků (v úvahu přichází Ranocchia a Mario Fernandes) a právě jednoho záložníka. Útok má italský mistr vyřešen a rozhodně na této pozici posilovat nepotřebuje. Slovenská varianta do zálohy tak přirozeně přichází jako jedna z vážných možností.

Hamšík je z Neapole dostupný a z dřívějších vyjádření se dá očekávat, že by přestup do velkoklubu jako je Inter rozhodně uvítal. Je však jen otázkou za jakou cenu by celá transakce proběhla. O takto lukrativní zboží je na trhu zájem a Neapol nemá jediný důvod k vyhlašování slev.

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.