Arsenal si po třech trefách tabulkově polepšil

[b]UPDATE 20:52.[/b] Záložník Manchesteru United Paul Scholes rozhodl svým stým gólem v Premier League o nejtěsnějším vítězství 1:0 nad fotbalisty Wolverhamptonu. Úřadující mistr tak vede tabulku o dva body před Chelsea, která má však zápas k dobru. Arsenal je po dnešní výhře 3:1 nad nováčkem Burnley třetí jen vinou horšího skóre.

Aktuální kolo a tabulka Premier League

Pětatřicetiletý Scholes se na hřišti nováčka prosadil až v 73. minutě přesnou střelou, kterou zajistil hostům dvacátou výhru v sezoně. Ryšavý veterán nahradil nejlepšího střelce soutěže Rooneyho, který chyběl kvůli drobnému zranění. Manchester zvládl generálku na souboj s AC Milýn, který ve středu přivítá v odvetě osmifinále Ligy mistrů.

Ve stejné fázi "milionářské" soutěže se v úterý střetne s Portem londýnský Arsenal, jenž v lize vyhrál už počtvrté za sebou. Domácí poslal na Emirates Stadium do vedení ve 34. minutě kapitán Fábregas, který však musel záhy ze hřiště kvůli zranění kolena.

Hostům se povedl nástup do druhé půle a útočník Nugent po pěti minutách vyrovnal. Arsenalu, v jehož záloze odehrál hodinu Tomáš Rosický, vrátil za deset minut vedení Walcott a skóre pojistil v nastaveném čase střídající Rus Aršavin.

Sestupovému pásmu se vzdálil Bolton, který porazil West Ham United na jeho hřišti 2:1 a venku v lize vyhrál poprvé od konce září. Hostům se povedla především úvodní čtvrthodina, v níž se prosadili útočník Kevin Davies a záložník Wilshere. Osmnáctiletý talent, jenž hostuje v Boltonu od ledna z Arsenalu, zaznamenal první ligový gól v sezoně. Posledních dvacet minut museli "Wanderers" odehrát bez vyloučeného Izraelce Cohena, ale snížení Diamantiho dvě minuty před koncem přišlo pro domácí pozdě. V záloze West Hamu odehrál 75 minut Radoslav Kováč, jenž dostal žlutou kartu.