Milánské AC náskok Interu v Římě nesnížilo

Hráči Juventusu zvítězili na hřišti Fiorentiny 2:1 a vyhráli v italské lize potřetí z posledních čtyř utkání. Před nedělními zápasy jim patří v tabulce čtvrté místo. Šlágr kola mezi třetím AS Řím a druhým AC Milán skončil bezbrankovou remízou.

Aktuální kolo a tabulka Serie A

Juventus poslal do vedení už ve 2. minutě brazilský záložník Diego, který z hraniční ofsajdové situace překonal povedenou kličkou brankáře Freye. Fiorentina, která v úterní odvetě osmifinále Ligy mistrů přivítá Bayern Mnichov, vyrovnala ve 38. minutě.

Povedenou hlavičkou se proti bývalému zaměstnavateli prosadil záložník Marchionni. Zápas rozhodl v 68. minutě střídající krajní bek "Staré dámy" Grosso. Jeho spoluhráč Zdeněk Grygera dnes v obraně chyběl.

AS sice prodloužil na Olympijském stadionu svou sérii neporazitelnosti v domácí soutěži už na 17 utkání, ale většinu zápasu dominoval milánský celek.

Hosté, v jejichž obraně nenastoupil Marek Jankulovski, však kvůli neproměněným šancím nedokázali výrazněji snížit náskok prvního Interu. Ten vede o tři body a navíc má nedělní zápas s FC Janov k dobru.