Ribéry je pro Bayern absolutní prioritou, setrvá?

Ribéry je pro Bayern absolutní prioritou, setrvá?

Tu situaci každý zná. Aniž by se Franck Ribéry v Bayernu Mnichov zrovna dvakrát ohřál a v bavroském klubu ho poslední dobou nepronásledoval celý seriál zranění, už byl světovými médii posílán tu do Realu Madrid, tu do Manchesteru United a tu do Barcelony.

Do řady o šestadvacetiletého reprezentanta Francie, který by v případě, že mu vydrží zdraví, mohl letos dosáhnout v nejcennějším dresu padesáti startů, navíc k výše zmíněným klubům přibyly i týmy Arsenalu, Chelsea a dalších. Ani to však nic nemění na tom, že prezident německého celku Karl-Heinz Rummenigge udělá dle svých slov všechno proto, aby svůj stále nedostatečně využitý klenot udržel.

"Prodloužení stávající smlouvy s Franckem je naší absolutní prioritou. Jestli bychom se ho chtěli zbavit, prodali jsem ho už minulé léto, kdy nám za jeho služby nabízeli obrovské peníze zejména z Anglie. Chceme mít v kádru nejlepší hráče a Ribéry je jednoznačně jedním z nejlepších na světě," zahrnula komplimenty svého zaměstnance německá legenda.

Tím, že média nedávno přinesla zprávu o tom, že si špílmachr záložní řady Bayernu představuje svou budoucnost mimo Allianz Arenu, však vlivného funkcionáře příliš nepotěšila a k nekonečným spekulacím k odchodu z Německa jen přilila olej do ohně. "Neříkám, že na sto procent přestoupím do Realu. Zajímavé jsou i nabídky Barcelony či Chelsea. Rozhodnu se v průběhu následujících dvou až třech týdnů," pronesl hráč na stránkách britského tisku.

Rummenigge proto opět, byť na první pohled neutrálněji, promluvil: "Jedině s Franckem v kádru máme šanci konkurovat špičkovým evropským mužstvům. V jeho případě nehrají roli peníze, je jednoduše hladový po úspěších. Franck se chce stát ligovým šampionem v Německu, triumfovat v Lize mistrů a uspět i na světovém šampionátu v národním dresu. Rozhodnutí o své budoucnosti má jen ve svých rukou. My bychom ho však nejraději udrželi u nás."

Mnichovský klub, jehož dres obléká nejlepší francouzský fotbalista let 2007 a 2008 již třetím rokem, v úterý večer postoupil do čtvrtfinále Ligy mistrů a je tak mezi osmi nejlepšími týmy Starého kontinentu. Po Métách, Galatasarayi a Marseille je Bayern bezesporu největším klubem, v němž Ribéry profesionálně působil. O kvalitě Bundesligy, kdy může titul každý rok vyhrát snad až osm týmů, navíc nemůže být pochyb, nemluvě o dlouhodobě nejvyšší návštěvnosti. Pomůže to hvězdě v rozhodování, nebo už má jasno dávno?