Messi zničil Valencii, v čele zůstává Real

Víkendové 26. kolo španělské Primera División mělo dvě ústřední postavy. Prvním hrdinou se stal argentinský čaroděj Lionel Messi, který třemi góly zařídil Barceloně vítězství 3:0 nad Valencií. Atak Katalánců ale ustál Real, zejména díky hattricku Gonzala Higuaína vyhrál 4:1 ve Valladolidu a zůstal v čele tabulky.

Aktuální kolo a tabulka Primera División

Barcelona se ve šlágru kola proti Valencii gólově prosadila až po změně stran. První trefu zaznamenal Messi v 56. minutě. Domácím navíc do karet hrálo vyloučení Madura. Přesilovku Katalánci zužitkovali v závěru ještě dvakrát poté, co nejlepší hráč světa za minulý rok prostřelil gólmana Valencie Sáncheze v rozmezí dvou minut ještě dvakrát. Barca tak zvítězila 3:0 a na pár hodin se zpět vyhoupla na první místo tabulky.

Poté ale nastoupil ke svému utkání 26. kola Real. Odvěký rival Barcelony zavítal na hřiště předposledního Valladolidu a nikdo nečekal nic jiného, než jasný triumf hostujícího celku. Před zápasové prognózy se navíc do puntíku vyplnily.

“Bílý balet“ vedl po půli o dvě branky, navíc hned v úvodu druhého dějství navýšil už na 3:0 pro hosty Higuaín. Argentinský forvard se navíc mohl dočkat čistého hattricku, ovšem radost mu zkazil vlastním gólem Albion, který tak alespoň zmírnil prohru Valladolidu na 1:4. V 65. minutě totiž Higuaín vstřelil třetí gól a udržel tak Real na prvním místě tabulky.

Boj o poháry vyrovnaný

O tom, kdo získá titul se pravděpodobně rozhodne už jen mezi Realem a Barcelonou, ovšem velmi vyrovnaný bude boj o příčky zaručující start v evropských pohárech. Tabulka hovoří jasně, od třetího do sedmého místa dělí týmy pouhých šest bodů. Na třetí příčce zůstává i přes pohru Valencia, čtvrtá je se tříbodovou ztrátou Sevilla, která doma remizovala s La Coruňou 1:1. Andalúsané sice vedli po trefě Fatka z 21. minuty, ovšem hosté srovnali zásluhou Adriána hned o tři minuty později.

V boji o poháry naopak nezískala žádné body Mallorka, která prohrála na půdě Getafe. Domácí vedli díky gólu Pareja ze 32. minuty, pojistku pak přidal až deset minut před koncem utkání Miku. Getafe se nakonec radovalo z vysoké výhry 3:0. V závěru utkání byl totiž vyloučen hostující obránce Nunes a z následného pokutového kopu pečetil výsledek Manu. Cenný bod si do tabulky připsalo také Bilbao. Athletic totiž uhrál na hřišti nevyzpytatelného Gijónu bez brankovou remízu a s jednačtyřiceti body zůstal sedmý.

Pět bodů právě od Bilbaa pak dělí devátý Villarreal. Svěřenci kouče Garida navázali na bod přivezený z Espaňolu Barcelona a na svém hřišti si dokázal poradit s mužstvem Xerezu. Favorita poslal do vedení po půlhodině hry kanonýr Joseba Llorente. Definitivní klid do řad Villarrealu ale vnesl až samotný závěr utkání, kdy zvýšil na 2:0 Escudero.

Jarošík vyválčil bod

Pomalu ale jistě se ze Zaragozy stává remízový král. Staronový nováček v soutěži totiž remizoval v šestém utkání z posledních sedmi. Tentokráte si Zaragoza, v jejímž dresu odehrál celý zápas český hráč Jiří Jarošík, připsala bod za bez brankovou remízu proti Santanderu. Realu tak v tabulce patří sedmnácté místo s tříbodovým odstupem od Tenerife, které na svém hřišti jasně přehrálo Espaňol 4:1. O dvě branky domácích se postaral Nino. Tři body si připsala také Almería, které stačil k vítězství nad Malagou jediný přesný zásah. Postaral se o něj ve druhém poločase Soriano.

Kolo bude definitivně uzavřeno v pondělí, kdy od 21 hodin změří síly v dohrávce madridské Atlético s Osasunou.