Úspěšný krok Vyšehradu k záchraně

V nedělním dopoledni se na hřišti zachraňujícího Vyšehradu zrodilo překvapení. V zimné přestávce Slavoj od základů přebudoval tým a jeho cíl pro jarní část soutěže je jasný, zachránit na Vyšehradě třetí ligu. Herní změna byla na Šemících znát již v zimní přípravě a v prvním jarním soutěžním kole to znovu předvedli. Na svém hřišti přivítali vedoucí celek ČFL Ovčáry.

Domácí vstoupili do utkání s velkým odhodláním. Už ve třetí minutě se prosadil hlavou nikým neatakovaný Obermajer, ale branku netrefil. To bylo pro stoperskou dvojici Ovčár první varování, že standardky budou pro Pražany největší zbraní. Z protiútoku se prezentoval nepřesnou střelou Jeník. To bylo na dlouhou dobu vše, co obě mužstva předvedla. Ve středu hřiště se nedařilo Krejcarovi ani Štefanovi a rovněž Studený nebyl ve své kůži. Vyšehrad bojoval, i když některé zákroky jeho hráčů byly až na samé hranici únosnosti. V 17. minutě se ve vápně uvolnil Hyka a v souboji s Obermajerem si domácí obránce nepočínal v duchu pravidel. Píšťalka rozhodčího zůstala němá. Klíčovým momentem utkání byla 30. minuta. Obermajer udělal před velkým vápnem chybu a pronikajícího Didu musel stáhnout k zemi. K míči se dostal Štefan, který měl před sebou pouze brankáře, ale rozhodčí necitlivě odpískal předchozí zákrok a udělil Obermajerovi žlutou kartu. Z přímého kopu Jeník branku netrefil. Skóre tak otevřel Vyšehrad. Jak jinak, než ze standardky. Ve 36. minutě vyskočil nejvýše Obermajer a na třetí pokus se už trefil - 1:0. Hra se poté rozkouskovala do řady osobních soubojů a Ovčárští většinu z nich prohrávali. Do konce poločasu už diváci žádnou šanci neviděli.

Do druhého dějství poslal trenér Janeček na hřiště Viskupa místo Štefana. Hra levé strany získala na jistotě a přišli i první šance druhého poločasu. V 50. minutě se do střelecké příležitosti dostali Hyka a Kovařík. Jejich střely domácí obrana dokázala ztlumit a Víšek měl lehkou práci. V 58. minutě se po chybě Jeníka natlačil do vápna domácí Chalupa a kapitán Ondrák zasáhl tak nešťastně, že rozhodčí nařídil pokutový kop. Budějský nedal Strakovi žádnou šanci – 2:0. Největší šanci druhého poločasu spálil dvě minuty před koncem mladičký Lukáš Müller. Nejprve jeho střelu odrazil obránce a dorážku brankář Víšek jen s námahou vyrazil na roh. Domácí své vítězství uhájili a zaslouženě získali první jarní body.

Trenér Pavel Janeček řekl pro domácí web po zápase toto:
„Bylo to těžké utkání plné osobních soubojů a napadání. Hráči Vyšehradu nás do žádné kombinace nepustili a vnutili nám jejich styl hry. Nebylo divu, že šancí bylo poskrovnu. Neuhlídali jsme jednu standardku a soupeři narostlo sebevědomí. Druhá branka přišla po naší hloupé chybě v době, kdy jsme se nadechovali k náporu. Bohužel nás doslova srazila a soupeři už stačilo napadat naší rozehrávku. Jejich destruktivní hra nám dělala v celém utkání problémy a když k tomu přidáme naší špatnou koncovku porážka je zasloužená.“

Slavoj Vyšehrad - Sokol Ovčáry 2 : 0