Sparťané neprohráli 22 duelů, ale k rekordu je ještě daleko

Sparťané neprohráli 22 duelů, ale k rekordu je ještě daleko

Závěrečným zvratem v nedělním zápase 19. kola v Mladé Boleslavi uhájili sparťanští hráči svou sérii neporazitelnosti, která trvá už 22 utkání, a zůstali jediným neporaženým týmem prvoligové sezony.

Pokud by však Letenští chtěli myslet na překonání vlastního rekordu, museli by bez prohry vydržet až do posledního kola. Na přelomu let 1996/97 totiž jejich předchůdci neprohráli v 32 utkáních za sebou. Také tehdy tým vedl jako trenér Jozef Chovanec.

Sparta v lize prohrála naposledy v 27. kole minulého ročníku ve Zlíně (1:2), od té doby ji už nikdo překonat nedokázal. Zatím nejblíž k tomu vedle Mladé Boleslavi mělo Brno, ale v osmém kole dokázal Holenda devět minut před koncem vyrovnat na konečných 1:1.

Na rozdíl od své rekordní série, kterou zaznamenali od října 1996 do října následujícího roku, mají tentokrát sparťané nastřádáno daleko méně bodů. Tehdy z 32 duelů pouze pětkrát remizovali, zatímco během aktuální série uhráli nerozhodný výsledek už devětkrát.

K rekordu se blížili Letenští i před deseti lety, jenže tehdy jejich série bez prohry skončila po 24 zápasech. V posledních letech se k rekordní šňůře přiblížili pouze slávisté, kteří v loňské mistrovské sezoně prohráli v úvodním kole v Liberci a pak po dvaceti zápasech až v 22. kole na půdě Olomouce.

Už jste četli?

Sionko: Nadoraz jsme jezdili všichni