Střelec gólu Brna Dostálek: Musíme být spokojeni

Střelec gólu Brna Dostálek: Musíme být spokojeni

Hráči Brna vykročili po nepovedeném podzimu rázně k cestě ze spodních pater do středu tabulky. Ve třech jarních utkáních získali sedm bodů a dnešní remízou 1:1 s Baníkem Ostrava potvrdili výkonnostní vzestup. Moravské derby nabídlo i v chladném počasí před slabou návštěvou pohledný a dramatický fotbal.

"Kdyby nám někdo řekl před začátkem jara, že budeme mít tolik bodů, tak to bereme všemi deseti. Dnes jsme chtěli doma vyhrát, což se nám nepodařilo. Ale vzhledem k tomu, že jsme prohrávali, tak musíme být spokojeni," uvedl střelec vyrovnávací branky Brna Richard Dostálek.

Po zápase se brněnským táborem nesl pocit křivdy po neuznané brance Kalabišky. Dostálek se navzdory ztrátě bodů rozhodčího zastal. "Je to škoda, ale pro rozhodčí to byla těžká situace. Kolem branky byla spousta hráčů. Pomezní sudí měl mít přehlednější pozici, bohužel stál v náš neprospěch," uvedl Dostálek.

O regulérním gólu se hráči dozvěděli až po utkání. "Kdybychom šli do vedení my, tak je těžko spekulovat, jaký by byl další průběh utkání. Myslím, že bod je zasloužený," tvrdil Dostálek, jenž si pochvaloval oboustranně útočnou hru. Podle jeho slov zápasu pomohlo, že Baník i při získání jednobrankového náskoku nemyslel pouze na obranu. "Chtěli dát druhý gól a měli na to dobré příležitosti. My jsme to rvali, co to šlo, měli jsme pár standardních situací a nakonec jsme ze hry vyrovnali," řekl Dostálek, jenž byl autorem vyrovnávacího gólu do sítě svého přítele, brankáře Baránka.

"Byli jsme spolu na vojně. Byl naštvaný, že jsem mu dál gól zrovna já. Myslím, že udělal malinko chybu. Neměl chodit do toho míče, pak nechal prázdnou branku. Okleštěk mi dal míč na zlatém talíři," popsal svou brankovou situaci Dostálek, který jen litoval, že na derby přišlo málo diváků a zápas neměl odpovídající kulisu.

Střelec jediného ostravského gólu obránce Neuwirth byl s remízou zklamán. "Měli jsme dnes jednoznačně vyhrát. Brno mělo sice také nějaké šance, ale my jsme nastřelili tyčku ještě měli další dvě až tři stoprocentní šance z brejků," neskrýval Neuwirth nespokojenost ze ztráty dvou bodů.

Ostravský obránce byl po standardní situaci autorem vedoucí branky. "Lukeš mi poslal krásnou přihrávku z trestného kopu. Věděli jsme, že obránce Brna Trousil je skvělý hlavičkář a chodí na přední tyč. Takže Lukeš přihrával za něj. Bylo jen otázkou, jestli to někdo z nás trefí," viděl svůj gól Neuwirth. Po něm Brňané otevřeli hru. "Hned se nám hrálo lépe, chodili jsme do brejků a měli jsme slibné šance. Jenže přišla jedna chyba v obraně a soupeř nás potrestal. Dva body jsou ztracené. Nikde jsme ale nevyhlašovali, že hrajeme o titul. Rozhodně se chceme držet v tabulce nahoře. Každý bod se počítá a uvidíme, kolik jich bude na konci," dodal Neuwirth.