Dětské chyby v obraně Slavie rozhodly o všem

[b]Obsahuje VIDEO.[/b] Ze známých důvodů ostře sledovaný duel ostravského Baníku s pražskou Slavií v rámci dohrávky 22. kola nejvyšší soutěže měl pro každého z týmů řešit jinou tajenku. Baník měl v případě vítězství šanci poskočit na pohárovou třetí příčku a fotbalisté Slavie dostali od ředitele Petra Doležala úkol neprohrát. Rozluštění bylo poměrně brzy jasné - zejména po hrubkách v obraně prohrála Slavia v Ostravě 1:3 a po dlouhých dvanácti letech přenechala všechny body celku z Bazalů.

Statistiky posledního kola a aktuální tabulka soutěže

První zajímavou akci ale předvedli Pražané, když ve 3. minutě postupovali zleva a domácí dost laxně přihlíželi jejich kombinaci až do vápna. Do vedení se ale dostal Baník, a to už v 7. minutě, když žákovskou chybu převdvedli na hranici malého vápna Kopic s Hubáčkem. Po jejich srážce a nevyběhnutí Vaniaka snadno vedení zařídil mladý Vydra.

Srovnáno mohlo být v 10. minutě, kdy po faulu na Trubilu slávisté zahrávali trestný kop. To že zeď nestála v předepsané vzdálenosti, mělo za následek, že Neuwirthova ruka ve zdi nebyla odpískaná jako penalta, ale jako další trestňák. Ani na druhý pokus ale Grajciar Baránka neprostřelil.

Domácí Varadi mohl zasadit slávistům druhou ránu už v 18. minutě. To další hrubici úrovně přípravky předvedl hostující Lafrance a předal míč do gólovky právě Varadimu. Ale co se mu zrovna tváří v tvář Vaniakovi honilo hlavou, ví jen on.

Druhý gól v síti Vaniaka z 23. minuty měl stejnou dohru – obrana hostů se po sobě dívala, kdo že měl hlídat skórujícího Bolfa. Na centr od rohového praporku reagovali pohybem jen baníkovci, slávisté povětšinou stáli téměř v pozoru a přihlíželi náběhu Bolfa na hlavičku.

Duo Varadi – Vydra přehrálo a přeběhlo v 29. minutě obrannou dvojici Kopic – Hubáček a mladému útočnému hrotu Ostravy moc nechybělo, aby letící míč zklopil pod břevno. Nejlepší hráč Slavie – Grajciar se v 31. minutě prezentoval povedenou střelou zpoza šestnáctky a donutil Baránka k zákroku.

Když se už chystalo střídání Slavie, z třiceti metrů napřáhl v 35. minutě Trapp a zavěsil nechytatelně do šibenice. Pád Baránka do prostoru branky na kovovou konstrukci sítě nepřinesl pěkný obrázek, ale domácí gólman po ošetření v zápase pokračoval.

Do poločasového hvizdu se už předvedl jen rozhodčí Jech, když přehlédl hokejový loket Neuwirtha na Trappa v pokutovém území. To samé předvedl Jech i v 61. minutě, kdy se s úsměvem díval, jak Mičola přišlápl (na jednom onlinu napsali zavadil o nohy) ve vápně Jandu.

Slávistům se nedala upřít snaha, ale jak to tak bývá, když se snažíte moc, přibývá křeči. Baník kontroloval a nakonec udeřil – mezi pěti přihlížejícími hráči v černém přišla v 65. minutě hlavička Nevese ve vápně na Varadiho a jeho další hlavička Mičolovi, který nekompromisně zavěsil.

A protože se nehrála anglická liga, kde se jezdí po zadku do 95. minuty, ale v Čechách, dávali hráči obou týmů najevo, že už jsou se vším spokojeni resp. smířeni.

22. kolo první ligy:

FC Baník Ostrava - SK Slavia Praha 3:1 (2:1)
Branky: 7. Vydra, 22. Bolf, 65. Mičola - 35. Trapp. Rozhodčí: Jech - Kordula, Pelán. ŽK: Neuwirth - Trubila, Kopic, Ivanovski. Diváci: 10.055.

Ostrava: Baránek - Řezník, Neuwirth, Bolf, Neves - Lukeš, Marek, Lička (89. Wojnar) - Vydra (80. Greguš), Varadi, Mičola (85. Zeher). Trenér: Koubek.
Slavia: Vaniak - Krajčík, Lafrance, Kopic, Hubáček - Grajciar, Ragued (66. J. Černý), Trapp, Trubila (34. Ivanovski) - Janda, Vlček (73. Tecl). Trenér: Jarolím.