Serie A: vedoucí trio nezaváhalo

Netradičně už v sobotu se odehrálo 32. kolo Serie A. V souboji o titul nepřineslo nic nového, přední celky Inter, AS Řím i AC Milán své zápasy zvládly a získaly tři body, naopak znovu vyhořel Juventus, který odjel bez bodu z Udine.

Statistiky posledního kola a průběžná tabulka soutěže

Inter i s Balotellim smetl Bolognu

Do sestavy Interu Milán se i díky problémům Mourinha se sestavou vrátil Mario Balotelli a byl hodně vidět. Hned v úvodu poslal do šance Milita, ten ale neproměnil a málem toho mohl litovat, na druhé straně totiž trefil tyč Adailton. Pak dal sám Balotelli branku, ale kvůli předchozímu faulu mu nebyla uznána. Inter tlačil a nakonec se mu podařilo dát branku, když se z hranice vápna trefil Thiago Motta. Bologna Interu vůbec nestačila a ještě do poločasu navíc trefil Balotelli břevno. Definitivní rozhodnutí přišlo pár minut po přestávce, Milito oplatil přihrávku do šance Balotellimu a ten narozdíl od zkušenějšího kolegy nezaváhal a zvýšil na 2:0. Bologna byla ve zbytku zápasu směrem dopředu neškodná a Inter si hlídal vedení, navíc pět minut před koncem se podruhé trefil Thiago Motta a dal tak výsledku definitivní podobu. Z porážky si ale moc velkou nedělal trenér hostů Franco Colomba: "Věděli jsme, že to bude nemožný zápas. Zkoušeli jsme se dostat z toho sevření Interu, ale jakmile dali první branku, už jsme němohli nic dělat, bylo to extrémně obtžné."

Sice ne tak suverénně, ale přesto tři body vybojovalo i římské AS. To hrálo na hřišti Bari a utkání jako takové za moc nestálo a nakonec ho rozhodla jediná branka. Padla už v 19. minutě, když Toni poslal do šance Vučiniče a ten s nadhledem překonal domácího brankáře. Bari mělo šance na vyrovnání až ve druhé půli, ale Julio Sergio všechny střely pochytal a Řím tak slaví výhru 1:0. Výhru si užíval především střelec vítězné branky Mirko Vučinič: "Bylo to hodně utkání pro mě, žil jsem sedm let v Lecce. Pro mě to bylo derby a vyhrál jsem pro všechny fanoušky Lecce. Bylo to těžké utkání, spousta velkých týmů tu letos body ztratila, museli jsme hrát hodně takticky, abychom domácí k ničemu nepustili."

AC Milán v první půli přestřílel Cagliari

AC Milán nastoupil na hřišti silného Cagliari a celý duel se rozhodl v prvním poločase. Hned v úvodu si narazil Borriello míč se Seedorfem a poslal Milán do vedení. Cagliari se sice povedlo vyrovnat ránou Daniela Ragatzu, jenomže hned vzápětí krásnou střelou ze střední vzdálenosti poslal Milán znovu do vedení Huntelaar. Milán pak měl další šance, ale Borriello ani Huntelaar se tentokrát prosadit nedokázali a přišel trest, ve vápně převzal příhrávku Matri a tváří v tvář Didovi nezaváhal a srovnal na 2:2. Milánu ale pomohla i trocha štěstí znovu k vedení, když Abateho centr vyrazil Marchetti jenom do Astoriho a od něj se míč dostal až do branky domácích. Milán si byl vědom svého vedení a ve druhé půli už se příliš do šancí nedostával a když za domácí neproměnili své šance Cossu, Ragatzu ani Matri, odvezl si Milán výhru 3:2.

Bláznivý zápas se nelíbil ani jednomu z trenérů. "Tohle byl zápas, kdy jsem trpěl. Trošku jsem vylepšili náš herní systém a fungovalo to skvěle hlavně v první půli. Nechci mluvit o obraně, útok je teď důležitější. To je naše fylosofie, útočit a vytvářet nebezpečí," prohlásil trenér hostů Leonardo. "Bylo to neobvyklé utkání, v první půli jsme udělali spoustu chyb a byli za to potrestáni. Ale prohrát jsme si nezasloužili," myslí si domácí trenér Massimiliano Allegri. Skvěle se předvedla Catania. Ta hostila doma Palermo, které stále čtvrté místo, a na favorita si pořádně vyšlápla. Domácí začali zápas aktivně a agresivně a to se jim vyplatilo. Neuběhla ani čtvrthodina hry a Maxi Lopez při presingu sebral míč Goianovi a přesnou ránou na zadní tyč poslal domácí do vedení. Maxi Lopez navíc ještě po půlhodině hry využil přihrávku Martíneze a zajistil Catanii dvoubrankový náskok. Palermo tlačilo hlavně ve druhé půli, ale Miccoli a několikrát Cavani ve svých šancích selhali a Palermo tak odjíždí bez bodu.

Udine převálcovalo doma Juventus

Další zklamání připravil fanouškům Juventus. Ten sice začal na hřišti Udine aktivně, ale po úvodních střelách Del Piera s Camoranesim se z branky radovali domácí. Di Natale napálil břevno a odražený míč vrátil do branky Alexis Sanchez. Juventus měl ve zbytku první půle více ze hry, ale branku nedal i díky skvělým zákrokům Handanoviče. Juventus se snažil hrát aktivně i ve druhé půli, jenomže obrana Juventusu si už vybírala velikonoční volno a střelci Udine toho využívali. Po hodině hry šel sám na Manningera Sanchez a neproměnil, jenomže neschopnost obránců Juventusu odehrát míč využil Pepe a zvýšil na 2:0, svou ránou dokonce protrhl síť. Juventus pak navíc neproměňoval ani ty největší šance a Udine znovu trestalo. Domácí útočníci si skvěle zakombinovali před brankou Juventusu a Antonio Di Natale si skvěle umístěnou střelou připsal už 22. letošní branku.

Udine se výhrou 3:0 výrazně přiblížilo záchraně, která se mu po nevýrazných výsledcích začínala vzdalovat. Toho si byl vědom i kanonýr Di Natale: "Bianconeri mají skvělý tým, ale po výhře Atalanty nad Sienou jsme prostě museli vyhrát. Nebojíme se, když budeme hrát takhle, naši soupeři to nebudou mít snadné. Já sám jsem v dobré formě a když tým vyhrává, cítím se ještě lépe." Di Nataleho pochválil i trenér domácích Pasquale Marino, který ho proti Juventusu posunul více do středu. "Hraním více u středu hřiště nemusí pracovat tolik do šířky, kde byl předtím často potřeba. DI Natale je nepředvídatelný hráč, schopný se stáhnout dozadu a pak vyslat spoluhráče do naprosto nekrytého prostoru," prohlásil lodivod Udine. Juventus na další porážku reagoval po svém. Hráči ani vedení po zápase s novináři nemluvili, pouze vydali oficiální prohlášení: "Klub i hráči žádají fanoušky od prominutí, ale dnes večer nebudou komunikovat s médii."

Fiorentina si odváží bod ze hřiště Parmy. Fialky se dostali do vedení v první půli, kdy Jovetičovu přihrávku využil ke svému prvnímu gólu v Sérii A Lorenzo De Silvestri. Vyrovnání Parmy nakonec přišlo v 68. minutě, kdy Frey sice dvakrát zachránil obrovskou šanci Parmy, napotřetí ale už vyrovnal Valerij Bojinov. Nového hrdinu mají v Janově. Jmenuje se Richmond Boakye, je mu 17 let a proti Livornu musel vystřídat zraněného Suaza už po dvanácti minutách. Boakye dal totiž jedinou branku Janova, když si v úvodu druhé půle zpracoval centr Mesta a přesnou střelou poslal Janov do vedení. Boakye byl i dál nejnebezpečnější hráč na hřišti a Kněževič nevěděl, co s ním, ale další branku on ani jeho spoluhráči nepřidali. V samém závěru tak přišel trest, Livorno zatlačilo a míč se dostal až k Francescu Tavanovi, který vyrovnal na konečných 1:1. Stejným výsledkem skončil i zápas Lazio - Neapol. Lazio rychle vedlou brankou Floccariho, ale ještě v první půli vyslal Quagliarella do úniku Hamšíka, ten přehodil Musleru a vyrovnal na konečných 1:1. Svůj zápas naopak zvládla Sampdoria, která díky brankám Cassana s Pazzinim vyhrála na hřišti Chieva 2:1. Své šance na zachránu oživila Atalanta, která díky trefám Valdése a Ferreiry Pinta porazila Sienu. Naopak Siena je nyní velice blízko sestupu, stejně jako Livorno na nesestupové pozice ztrácí už osm bodů.