West Ham výhrou stvrdil sestup Portsmouthu

Fotbalisté Portsmouthu jsou po 34. kole anglické ligy prvním jistým sestupujícím. Rozhodl o tom West Ham United po domácí výhře 1:0 nad Sunderlandem.

Zadlužený Portsmouth měl sestup jistý prakticky od konce února. Vedení anglické Fotbalové asociace potrestalo tým pokutou ve výši jednoho milionu liber (asi 28 milionů korun) za opožděné výplaty hráčům a přestupních částek. Kvůli tomu, že skončil v konkurzu, přišel v tabulce o devět bodů. Paradoxní je, že "Pompeys" mohou zachránit sezonu ziskem trofeje. V neděli totiž nastoupí v semifinále Anglického fotbalového poháru proti Tottenhamu.

Velký krok k záchraně udělal West Ham, který v domácí soutěži zvítězil po sedmi zápasech. Jediným úspěšným střelcem utkání byl v 51. minutě brazilský útočník Ilan, jenž před týdnem zajistil svěřencům trenéra Gianfranka Zoly cennou remízu 2:2 proti Evertonu. "Kladiváři", v jejichž záloze odehrál celý zápas Radoslav Kováč, se vyhoupli na šestnáctou příčku s čtyřbodovým náskokem na osmnáctého nováčka Burnley.

Ten dnes v přímém záchranářském souboji překvapivě porazil Hull na jeho hřišti 4:1 a poprvé v ligové sezoně zvítězil na hřišti soupeře. Navíc svého protivníka přeskočil v tabulce. Domácí sice poslal do vedení už ve třetí minutě záložník Kilbane, ale hosté stihli zásluhou Patersona do přestávky vyrovnat. Druhý poločas rozhodla nedisciplinovanost Hullu, kterou potrestal dvěma proměněnými penaltami v rozmezí šesti minut veterán Alexander. V poslední minutě nastaveného času dokonal debakl čtvrtým zásahem z přímého volného kopu Elliott.