El Clásico pro Barcu. O tyhle 3 body vede ligu

I po druhém vzájemném utkání v sezóně se musí hráči Realu sklonit před Barcelonou. Ve slavném El Clásicu totiž na Santiago Bernabéu uspěli Katalánci, kteří si připsali vítězství 2:0. Do vedení poslal hosty po půlhodině hry Lionel Messi, ve druhém poločase pak výsledek pečetil Pedro. Na oboru trefách se gólovou přihrávkou podílel záložník Xavi.

Aktuální kolo a tabulka Primera División

Kouč Realu Manuel Pellegrini nemohl do zápasu počítat se zraněným tvůrcem hry Kaká, jehož stále trápí zdravotní potíže. Chyběl také Pepe a Drenthe. Jeden klíčový hráč chyběl také Barceloně, Zlatan Ibrahimovič nestihl vyléčit své zraněn, které do hry nepustilo ani obránce Erica Abidala.

“Bílý balet“ nastoupil v tradiční sestavě, na hrotu útoku opět nechyběl druhý nejlepší střelec Primera División Gonzalo Higuaín. Naopak jedno překvapení si přichystal Pepe Guardiola, když do útočné trojice k Messimu a Pedrovi nasadil Daniela Alvese, jinak krajního obránce. Thierry Henry i Bojan Krkič zůstali jen na lavičce náhradníků.

Oba týmy na trávník přivedl zkušený mezinárodní sudí Mejuto González, pro kterého je letošní sezóna tou poslední. Úvod utkání začal velmi opatrně a oba týmy při rozehrávce poměrně často kazily přihrávky. První poločas nabídl minimum brankových příležitostí, prakticky první ohrožení branky znamenalo gól.

Ve 33. minutě utkání Xavi krásně našel rozběhlého Lionela Messiho, který se vyhnul obránci a poslal míč za záda vyběhnuvšího Casillase.

Poté se k hlavičce z dobré pozice dostal Xabi Alonso, jeho pokus ale mířil mimo tři tyče. Nepřesně skončila i střela Higuaína.

Do druhého poločasu logicky vstoupili aktivněji hráči madridského celku. Nejprve nebezpečně zakončoval Marcelo a po něm i Cristiano Ronaldo, gólman Valdés byl ale na místě. Neuběhla ani minuta a na druhé straně Xavi opět potvrdil své kvality v rozehrávce. Milimetrovou přihrávkou našel Pedra, ten utekl stoperům a střelou k tyči překonal bezmocného Casillase – 0:2.

“Bílý balet“ obdržený gól ale do kolen nesrazil a krátce přede hodinou hry mohl snížit Van der Vaart, jenže po přihrávce střídajícího Gutiho v obrovské šanci nedokázal prostřelit brankáře Barcelony. Real vědom si dvougólového manka se hnal do útočení, ale zapomínal na zadní vrátka a v 72. minutě musel střelu Messiho z dobré pozice likvidovat až Casillas.

Kapitán Realu svůj tým uchránil od dalšího gólu i o šest minut později. Na centr Xaviho si za obranu opět naběhl aktivní Messi, jehož střelu reflexivním zákrokem vytáhl Casillas na roh.

Real dokázal dostat míč za Valdésova záda až pět minut před koncem utkání, jenže Benzemovi rozhodčí už předtím odpískal hraní rukou. Barcelona si pak v samotném závěru vítězství 2:0 pohlídala a svého soupeře vystřídala na čele tabulky. Navíc se svěřenci kouče Guardioly mohou na prvním místě těšit z tříbodového náskoku.

Real Madrid - FC Barcelona 0:2 (0:1)
Branky: 33. Messi, 55. Pedro