Rio Ferdinand prozradil Tevezovo tajemství

Rio Ferdinand prozradil Tevezovo tajemství

Argentinec Carlos Tevez používá poměrně netypickou metodu ke zlepšení svých výkonů v dresu Manchesteru City. Při trénincích prý šetří energii, aby jí měl dostatek na zápasy. A tak zatímco si většina jeho spoluhráčů při trénincích přidává, on leží mimo hřiště a pozoruje je. Tvrdí to o něm jeho bývalý spoluhráč z Manchesteru United Rio Ferdinand.

"Carlos je zvláštní povaha. Když byl v United, pořád šetřil energii na zápasy. Při trénincích se rozhodně nepředřel," citoval Ferdinanda britský deník The Sun. "Byl profesionál, a tak odvedl vše, co měl, zvláště v posilovně, ale všechno směřoval jen k zápasům. Kolikrát jsem ho viděl, jak jen leží za postranní čárou. Tohle není způsob pro mě, já musím trénovat naplno každý den. Ale zatím se zdá, že to Carlosovi prospívá," dodal stoper United.

Jeho slova nepřímo potvrdil i sám Tevez, když v rozhovoru pro dnešní vydání deníku Daily Mail kritizoval trenéra City Roberta Manciniho za příliš dlouhé tréninky. "Tréninky jsou moc dlouhé, zvláště teď na konci sezony. Hráčům se to nelíbí, ani mně ne," prohlásil Tevez, kterému se zároveň nelíbí, že vedení týmu v prosinci odvolalo trenéra Marka Hughese a dosadilo za něj právě Manciniho. "Mark si zasloužil dostat víc času. Byla to chyba," dodal.

Přitom změna trenéra Tevezovi očividně prospěla. Zatímco pod Hughesem dal v sedmnácti ligových utkáních pouze šest branek, za Manciniho vedení se prosadil hned šestnáctkrát ve třinácti duelech a pomohl k tomu, že tým drží čtvrtou pozici pro postup do Ligy mistrů.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.