Víkendové kolo ve Španělsku se uskuteční!

Víkendové kolo ve Španělsku se uskuteční!

Vedení Španělské unie profesionálních fotbalistů (AFE) zrušilo plánovanou stávku, kvůli které se neměly o nadcházejícím víkendu hrát zápasy čtyř nejvyšších soutěží. Podle agentury Reuters se pohnulo jednání se zástupci svazu a vlády ohledně klubů, které hráčům dluží peníze.

"Žádnou dohodu nemáme, ale část problému se podařilo vyřešit," řekl prezident AFE Luis Rubiales. "Věci se sice pohnuly, ale stále ne dost. Doufáme, že finální řešení brzy najdeme," dodal.

Podle španělského ministra sportu Jaimeho Lissavetzkého bylo jednání konstruktivní a budoucí problémy by se mohly řešit pomocí vytvoření společných finančních rezerv.

"Podobný problém má celý evropský fotbal. Systém moc nefunguje a potřebujeme nové zákony. Klíčovým faktorem by mělo být vytvoření nezávislé kontrolní komise, která bude hlídat rovnováhu mezi příjmy a náklady," uvedl Lissavetzky.

Pokud by se stávka uskutečnila, dotkla by se zejména třetí a čtvrté ligy. Nehrálo by se ale také například městské derby mezi lídrem soutěže Barcelonou a Espaňolem nebo duel druhého Realu Madrid s třetí Valencií.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.