Bednář vystřílel Premier League. Bude hvězdou?

Bednář vystřílel Premier League. Bude hvězdou?

Tak se mu to podařilo. Český snajpr Roman Bednář dovedl svůj tým West Bromwich zpět do anglické nejvyšší soutěže. K postupu přispěl v sezoně deseti trefami, tu nejdůležitější si schoval na poslední duel v Doncasteru, kde vítězným gólem zařídil Albionu přímý postup. Ze dna se tak vyhrabal zpět na vrchol!

Kdekdo ho odepisoval. Před rokem se namočil do aféry s drogami, když byl vyfocen bulvárním novinářem při jejich nákupu přímo před vlastním domem. Bednář ale už tehdy prohlásil, že se nevzdá a že WBA po sestupu pomůže v příští sezoně zpět do Premier League. A svým slovům dostál.

Připomeňme si jedenáct měsíců starou kauzu. Bednáře loni v květnu vyfotili, když nakupoval kokain a marihuanu za 420 liber, což dělalo v přepočtu necelých třináct tisíc korun. Co následovalo, je vcelku logické: klub útočníka na čas suspendoval a tehdejší trenér reprezentace František Straka prohlásil, že si Bednář dveře do reprezentace definitivně zavřel.

Jak to ale bývá, čas hojí rány a ani kauza kolem hvězdy Albionu nebyla v tomto ohledu výjimkou. Minulost je zapomenuta, Bednář se stal jedním z hlavních strůjců úspěchu svého týmu a to i přesto, že byl zraněný. Nastoupil jen v ligových 18 zápasech, v nichž však dokázal svým soupeřům nasázet úctyhodných deset branek.Tu poslední zaznamenal na půdě Doncasteru, kde vstřelil vítěznou a také postupovou branku na 3:2.

WBA se tak po roce vrací zpět mezi elitu. Bednář doufá, že v ní dostane dostatek prostoru k tomu, aby mohl ukázat, jaký střelec v něm dřímá. „Jsem silnější než před dvěma lety. Je ze mě teď jiný hráč,“ citovaly ho klubové stránky.

Do jaké míry jsou jeho slova pravdivá, ukáže následující sezona. Věřme, že se Bednář dokáže prosadit a bude se mu i nadále dařit. Dveře do reprezentace se mu už dávno znovu otevřely a je teď na samotném hráči, jestli si svými výkony vybojuje stabilní místo v Bílkově výběru. Nezbývá, než mu držet palce...

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.