Disciplinárka – to bude bomba!

Disciplinárka – to bude bomba!

Ve čtvrtek zasedne na Strahově disciplinární komise a bude řešit tři kauzy jako řemen! Korupci! Nelegální odposlech! Nesehraný zápas Bohemians 1905 – Bohemians Praha! "Bude to stát za to," říká šéf Sigmy Olomouc Jiří Kubíček.

„Jdu před disciplinární komisi a říkám, že to bude stát za to,“ uvedl Jiří Kubíček, šéf olomoucké Sigmy. Bude mu zřejmě určena hlavní role. Musí hájit svůj klub v kauze údajného úplatku 300 tisíc korun, který měl poskytnout olomoucký brankář Petr Drobisz hráčům Bohemians Praha za vítězství Sigmy ve 30. kole uplynulého ligového ročníku.

Šéf Bohemians Karel Kapr, který případ fotbalovým orgánům s více než půlročním zpožděním oznámil, má předložit nové důkazy. Olomoucký Kubíček o tom pochybuje. „Trestu se neobávám, je to celé nesmysl,“ prohlásil Kubíček po minulém zasedání disciplinárky. Další vyjádření poskytne až po zasedání komise.

Druhá kauza – nelegální odposlech – s onou korupční úzce souvisí. Do médií se totiž dostala nahrávka rozhovoru Jiřího Kubíčka s Petrem Voženílkem, ředitelem Dukly Praha. A v telefonickém hovoru se velmi nehezky mluvilo o šéfovi Bohemians Praha Kaprovi – používá prý mafiánské metody a klidně by prý poslal na hráče Obermajera, klíčového svědka, Ukrajince. Rozhovor se točil hlavně kolem Obermajera a jeho údajných charakterových vad. Kdo a proč rozhovor nahrál? Kdo a proč jej poskytl médiím?

Řada členů výkonného výboru je přesvědčena, že za zveřejněním telefonického hovoru stojí právě Kubíček, jehož cílem mělo být znevěrohodnění svědka. To olomoucký manažer odmítá. Výkonný výbor jej vyzval, aby v celé věci podal trestní oznámení. Jak se tato kauza vyvine? Napoví právě nejbližší jednání disciplinární komise. „Verdikty se zřejmě ještě čekat nedají,“ naznačil Jaroslav Kolář, mluvčí disciplinární komise.

To v kauze nesehraného zápasu Bohemians 1905 – Bohemians Praha padnou tvrdé tresty. Bohemians Praha odmítli nastoupit k utkání. Vznikla škoda svazu, jeho partnerům i České televizi. Komise zřejmě bude jednat rychle a trestat nekompromisně!

Vyhlášení války ze soboty 10. dubna krok za krokem zde


Stojí za to si přečíst:


Událost kola: Kaprova Bohemka v Ďolíčku

Problémy fotbalu mají jeden původ - Střížkov, říká Panenka

Vlastní gól Bohemians Praha

Vedení Bohemians hází problém na hlavu UEFA

Disciplinárka ve čtvrtek i o kauzách Bohemians