Černý: Hlavně dát gól, Sparta by pak musela dát tři

Černý: Hlavně dát gól, Sparta by pak musela dát tři

Už ve čtvrtek čeká slávisty v tomto týdnu druhá cesta na Letnou, kde odehrají odvetu čtvrtfinále Ondrášovka Cupu proti Spartě. Svěřenci trenéra Františka Cipra odjíždějí s jednobrankovým náskokem, v Synot Tip Areně v Edenu v prvním zápase vyhráli 1:0.

„S hráči jsme si v kabině pondělní zápas detailně rozebrali. Jestliže chceme uspět ve čtvrtek, musíme se vyvarovat chyb ve stoperské dvojici a musíme dotáhnout naše útoky do důrazného zakončení. V pondělí jsme se do vyložené šance nedostali,“ uvedl před odvetou trenér Slavie František Cipro.

Ke změnám v sestavě se trenér příliš vyjadřovat nechtěl. „Mohu slíbit, že Černý bude hrát od začátku, ale který to už vám neprozradím,“ dodal s polovážným úsměvem. Do pondělního zápasu nezasáhli Milan Černý a Stanislav Vlček.

Zdravotní problémy má nově pouze Jan Kysela, který odnesl nepotrestaný zákrok Tomáše Řepky v úvodu střetnutí. „V pořádku úplně není, počkáme, jak bude vypadat ve čtvrtek před zápasem,“ řekl k tomu kouč červenobílých.

Do začátku zápasu by mohl být k dispozici Jaroslav Černý. „Každým dnem se cítím lépe, přidával jsem si běžecké dávky v době, kdy kluci měli volno. Věřím, že bych to od začátku zvládl,“ uvedl slávistický záložník.

Slavia jede do odvety s náskokem 1:0. „Musíme hrát aktivně a dát gól, Sparta by pak musela dát tři. Pro postup musíme udělat maximum,“ říká k výchozí pozici Jaroslav Černý.

Slávistický záložník ale také jedním dechem dodává: „To ale neznamená, že je nám jedno, jak skončíme v lize. Dvakrát jsme měli titul, tak přece nemůžeme skončit osmí, musíme to urvat!"