Dvoudenní kulatý stůl TEP startuje dnes v Praze

Dvoudenní kulatý stůl TEP startuje dnes v Praze

Top executive programme neboli dvoudenní kulatý stůl začíná dnes v Praze. UEFA na něj pozvala zástupce sedmi zemí. Pořadatelství tentokrát svěřila České republice, kam se sjeli nejvyšší fotbaloví představitelé Finska, Švédska, Ruska, Řecka, Lotyšska a Rumunska. Původně se mělo zúčastnit i Polsko, které se ale po sobotní letecké tragédii omluvilo.

Samozřejmě, že nechybějí ani domácí, tedy předseda ČMFS Ivan Hašek a generální sekretář ČMFS Rudolf Řepka. "Tenhle program běží už dlouho, UEFA ho pořádá pro nejvyšší managament a vedení jednotlivých fotbalových federací, které na něj pozve, přičemž pokaždé se uskuteční na jiném místě. My jsme o jeho organizaci měli letos velký zájem a jsme rádi, že ho můžeme v Praze v hotelu Hilton Prague otevřít," říká Rudolf Řepka.

Během dvou dnů proberou funkcionáři u kulatého stolu řadu témat. "Ve středu bychom měli mluvit o finančním fair-play. To je o tom, jak dohlédnout na to, aby kluby byly ekonomicky zdravé, zbytečně se nezadlužovaly například tím, že budou utrácet velké peníze za přestupy hráčů a podobně.

Dostane se také na další témata, jako například autonomie sportu, ochrana přestupů mladistvých a sázení ve fotbale," konkretizoval Řepka. Ve čtvrtek pak budou funkcionáři sedmi evropských fotbalových federací spolu s vedením UEFA hovořit o televizních právech, kalendáři mezinárodních utkání, ticketingu a Euru 2012. "Určitě toho bude dost, co stačíme probrat i proto, že forma jednání bude velice příjemná. Budeme sedět skutečně u kulatého stolu a povedeme jakýsi diskusní klub," vylíčil Rudolf Řepka.