Chovanec: Dát rychlý gól. Cipro: Jeden Černý nastoupí od začátku

Chovanec: Dát rychlý gól. Cipro: Jeden Černý nastoupí od začátku

Tři dny po ligovém derby mezi týmy Sparty a Slavie se půjde na souboj stejných soupeřů znovu. Třetí vzájemné utkání ve čtrnácti dnech uzavře jarní přestřelku mezi oběma nejslavnějšími českými kluby a současně rozhodne o tom, kdo postoupí do semifinále Ondrášovka cupu proti Jablonci.

Los a výsledky Ondrášovka Cupu

Co řekli před odvetou poháru?

Blažek: Tohle vymýšlejí lidé, kteří snad nikdy neslyšeli o rivalitě mezi námi a Slavií (k tématu údajné dohody klubů)

Černý J.: Dvakrát jsme měli titul, tak přece nemůžeme skončit osmí, musíme to urvat!

Chovanec: Musíme se snažit dát rychlý gól.

Cipro: Jeden Černý od začátku hrát bude.

V prvním duelu před dvěma týdny vyhráli slávisté 1:0, soupeř jim oplatil stejným výsledkem v lize. Hosty čeká zápas pod tlakem - je to jejich poslední reálná možnost zahrát si na podzim evropské poháry.

Jarní fotbalový triptych uzavře neobvyklou sérii, která v pochybovačných českých fanoušcích vyvolala spekulace o tom, že si oba kluby domluvily její vyústění ve sparťanskou cestu za titulem a slávistický postup v poháru. Jenže obě strany před zápasem vzkazují: bude to férová bitva, průběh to prý určitě potvrdí.

Sparta kraluje lize, kde neprohrála už 27 utkání, ale pohár se hraje jinak. Po prvním duelu mírně ztrácí na soupeře, ale na Letné prý s fanoušky zády udělá všechno, aby se radovala z postupu a pokračujícího cíle vyhrát double.

Trenér Jozef Chovanec si je vědom toho, že pohárová odveta vždy přináší jiná taktická pravidla. "Musíme se snažit dát rychlý gól, který by srovnal stav. Je na nás vyrovnat se i s takovým soubojem," řekl letenský kouč, který nijak nedbá na všemožné spekulace o dohodě. "Vůbec to nekomentuju, protože tímto způsobem nepřemýšlí ani hráči, ani náš realizační tým," zdůraznil Chovanec.

Problém prý není ani v tom, že obě mužstva se rychle utkají už potřetí. "Kluby i hráči samotní se stejně dobře znají, moc se navzájem překvapit nemůžeme," míní trenér. Z pondělního derby si hráči odnesli nějaké šrámy, ale žádné nové marody na Letné nehlásí. Do kádru se naopak vrátí podle všeho Kucka, který v pondělí nemohl hrát kvůli kartám.

Svěřenci trenéra Františka Cipra už vědí, co v pondělí udělali špatně. "S hráči jsme si v kabině pondělní zápas detailně rozebrali. Jestliže chceme ve čtvrtek uspět, tak se musíme vyvarovat chyb ve stoperské dvojici a dotáhnout naše útoky do důrazného zakončení. V pondělí jsme se do vyložené šance totiž nedostali," připomněl Cipro.

Ke změnám v sestavě se příliš vyjadřovat nechtěl, ale určitě prý nějaké udělá. "Mohu jen slíbit, že Černý bude hrát od začátku, ale který, to už vám neprozradím," žertoval kouč.

Předpokládané sestavy:

Sparta
: Blažek - Kušnír, Brabec, Řepka, Kladrubský - Hoheneder - Sionko, Žofčák, Kucka, Zeman - Lačný.
Slavia: Vaniak - Krajčík, Trapp, Kopic, Hubáček - Grajciar, Ragued, Janda, J. Černý - Vlček, M. Černý.
Absence: Střeštík, Hušek (oba rekonvalescence), Pamič (zranění) - Hloušek, Vomáčka, Kaufman, Naumov (všichni zranění), Kysela (nejistý start).

Souvisí s třetím derby v řadě:

Blažek: Dohoda? To je směšné!
Černý: Hlavně dát gól, Sparta by pak musela dát tři
400 policistů a vrtulník budou hlídat pražské derby