Na 400 policistů bude hlídat pražské derby

Na 400 policistů bude hlídat pražské derby

Na čtyři sta policistů dohlédne na pořádek v souvislosti se čtvrtečním odvetným utkáním fotbalistů Sparty a Slavie ve čtvrtfinále Ondrášovka cupu, které se hraje od 20 hodin na letenském stadionu. O bezpečnost v ulicích se budou starat policisté pořádkové, dopravní i kriminální služby a antikonfliktní tým. Ze vzduchu bude celou situaci monitorovat vrtulník.

V záloze bude připravena i speciální pořádková jednotka a policisté na koních a se psy. ČTK to řekla mluvčí pražské policie Ivana Ježková. Počet nasazených policistů se podle ní může ještě změnit podle aktuální situace.

Fanoušci Slavie na svých webových stránkách zveřejnili, že první sraz budou mít před stadionem v Edenu v 16:30. Odtud vyrazí pěšky na stanici metra Strašnická. S dalšími fanoušky se mají sejít v 18:00 na Staroměstském náměstí. Odtud vyrazí Pařížskou ulicí na letenský stadion.

Při pondělním ligovém derby, kdy slávisté pochodovali z Hradčanské rezidenční čtvrtí ke stadionu Sparty, nebyl nikdo zadržen. Pochod se obešel bez větších výtržností, stejně tak i zápas. Ze stadionu pořadatelé vykázali dva diváky.

Příznivci se při vstupu na stadion nevyhnou standardním kontrolám. Spolu se vstupenkami budou pořadatelé kontrolovat občanské průkazy a neumožní vstup opilým nebo těm, kteří by chtěli pronést pyrotechniku.

Fanouškům hrozí v případě nezákonného chování nový citelný trest. Pokud v souvislosti s návštěvou utkání spáchají úmyslný trestný čin, například poničí zařízení stadionu nebo se poperou, bude jim soudce moci zakázat chodit na sportovní akce. Zákaz vstupu může trvat až deset let.