Příbram vydolovala remízu s oslabenou Boleslaví

Kvůli přívalu sněhu odložený zápas 18. kola Gambrinus ligy mezi Příbramí a Mladou Boleslaví skončil dnes na stadionu U Litavky remízou 2:2. Zápas se vyvíjel tříbodově pro hosty i přes vyloučení Kúdely - ještě dvacet minut před koncem vedli 2:0. Nakonec nefotbalově hrající Příbram v závěru srovnala i díky Huňovi, který se tak trefil ve čtvrtém zápase po sobě.

Aktuální kolo a tabulka Gambrinus ligy

První akce, která stála za pozornost zápasu s velmi laxním rozjezdem, byl ve 12. minutě faul na boleslavského Táborského na hranici vápna, ale Sedláček trefil jen zeď.
Až po dvaceti minutách se ale dalo hovořit o náznaku fotbalu, ale jen ze strany hostů. Nejprve Sylvestre pálil z dálky, ale Krbeček v domácí brance vyrazil. Po něm Chramosta měl blízko k brance, stejně jako Táborský, který po vyšachování obrany stál na malém vápně, ovšem vybral si jediné nevhodné místo – střed branky i s Krbečkem.

Trest za neaktivitu domácích přišel v 30. minutě, kdy balon létající šestnáctkou přistával na kopačkách Boleslavských, až se odrazil před její hranici, odkud k tyči vypálil Kúdela – 0:1. Až v 38. minutě se domácí Pilík dostal k překvapivé střele, ale Rolko ztečoval na roh. Střelec jediné branky prvního poločasu Kúdela pálil z totožné pozice ještě před hvizdem, ale střela se mezi tři Krbečkovy tyče nevešla.

V 50. minutě z dálky pálil levačkou Hrdlička, Krbeček v pohodě na zemi kryl. V 52. minutě Sylvestre našel na penalte Chramostu, ale ten z otočky střílel slabě a doprostřed. Tři minuty nato dostal překvapený Kúdela červenou kartu za faul před šestnáctkou, ale z trestného kopu Pilíka Příbram nic nezískala.

Tlak Příbrami, hrající s jedním mužem navíc, se ale nekonal. Sylvestre – Poláček – Chramosta byla perfektní spolupráce Boleslavských z 66. minuty, kterou posledně jmenovaný zakončoval z hranice malého vápna na zadní tyč, ovšem trestuhodně vedle. Dvě minuty nato oslabení hosté opět manévrovali za přihlížení domácích tak dlouho až se po přiťuknutí Chramosty trefil Hrdlička – 0:2.

Až v 72. minutě se osmělila Příbram, ale hlavička Huni nemohla Šedu ohrozit V zápětí opět zaúřadoval Sylvestre, ale Chramosta po jeho akci spálil další tutovku.

Příbram hrající v přesile, ale bez zájmu a šťávy, se už k žádnému tlaku nedostala. Až chyba boleslavské obrany a malá domů přinesla v 86. minutě domácím nepřímý kop z šestnáctky – míč z kopačky Klesy letěl přesně pod břevno, čemuž zeď stojící na brankové čáře nemohla čeli. - 1:2.

Branka Příbram nakopla a ta začala posledních pět minut hrát fotbal – tlak přinesl ovoce, když si na centr naběhl Huňa a srovnal na konečných 2:2.