Čech je se stovkou nul na dobré cestě k titulu

Čech je se stovkou nul na dobré cestě k titulu

Brankář Chelsea Petr Čech se v úterní dohrávce proti Boltonu dočkal jubilejní sté nuly v Premier League. Českého reprezentačního gólmana potěšilo, že čistým kontem pomohl k důležité výhře 1:0 a k třem bodům, které "Blues" výrazně přiblížily k zisku mistrovského titulu.

Čech se původně radoval ze sté nuly už na začátku února, kdy přispěl k vítězství 2:0 nad městským rivalem Arsenalem. Chelsea mu však započítala i tři duely, které kvůli zranění nedohrál. Klub českých ligových brankářů přitom registruje čisté konto jen v případě, že gólman odchytá celé utkání.

Stou nulu si tak Čech připsal až v úterý s Boltonem, proti kterému se mu dříve příliš nedařilo. "Díval jsem se do statistik a co chytám za Chelsea, vždycky se v lize Boltonu u nás podařilo skórovat. Teď poprvé ne, jsem rád, že se to zlomilo," řekl Čech na svých webových stránkách.

O svém jubileu hovořil před zápasem s brankářským trenérem Chelsea Christophem Lollichonem. "Christoph mi říkal, že dnes by mohl být ten správný čas, abych si konečně připsal stou nulu. Jsem rád, že jsem čistým kontem pomohl k velmi důležitým třem bodům. Získali jsme, co jsme potřebovali," pochvaloval si Čech.

Trochu ho mrzelo, že neoslavil jubilejní čisté konto už v předešlém duelu na hřišti Manchesteru United, kde inkasoval gól devět minut před koncem od domácího Federika Machedy.

"Byl jsem trošku zklamaný, protože jsem si hodně přál vychytat nulu v ostře sledovaném duelu a přímém souboji o titul na Old Trafford. Gól padl po ruce, což je trochu smolné, ale nakonec jsme získali tři body, na kterých záleželo nejvíc," připomněl Čech výhru 2:1, po níž se londýnský celek posunul do čela tabulky. V uplynulém kole si svoji pozici upevnil, neboť Manchester pouze remizoval na stadionu Blackburnu.

Chelsea vede čtyři kola před koncem ligy tabulku o čtyři body a podle Čecha může být klíčový nadcházející víkendový program. "My i Manchester máme těžké soupeře, my Tottenham venku, Manchester hraje derby na City. Pro vývoj v závěru ligy je tohle velmi důležitý víkend. Chceme mít po něm minimálně stejný náskok na oba pronásledovatele, jaký máme nyní. Každopádně očekávám, že závěr ligy nebude nic jednoduchého. Může to ještě být velmi zajímavé a dramatické," dodal Čech.