Výhrou nad Juventusem se Inter dostal do čela

[tag]UPDATE 10:50[/tag]. Ve šlágru italské Serie A se střetly týmy Inter Milán a Juventus Turín. Hosté hráli od 37. minuty po vyloučení Sissoka v deseti. Milán využil svojí převahu ve druhém poločase a nakonec zvítězil 2:0.

Do zápasu lépe vstoupili hosté. Hned v 5. minutě nebezpečně vystřelil Marchisio, branku ale netrefil. Na druhé straně se do několika slibných příležitostí dostali Sneijder a Eto´o, skóre však neovlivnili. Vývoj zápasu výrazně ovlivnila 37. minuta, kdy obdržel druhou žlutou kartu Mimo Sissoko a musel pod sprchy. Kouč Zaccheroni zareagoval okamžitým stažením Del Piera, kteého nahradil Christian Poulsen. Na konci poločasu se ještě pokoušel ohrozit branku Diego Milito, Buffona ale nepřekonal.

Do druhého poločasu nastoupili „Nerazzuri“ s jednou změnou, Thiaga Mottu nahradil Dejan Stankovič. Do šancí se častěji dostávali domácí, ale jejich snaha přinesla ovoce až v 75. minutě. Maicon si pohrál za hranicí velkého vápna s Amaurim a následně z velké dálky překonal Buffona. O vyrovnání se pokoušel těsně před koncem Diego, ale jeho střelu reflexivně vyrazil brankář Julio Cesar. V nastaveném čase viděli diváci krásnou akci Milita, Muntariho a Eto´a, když posledně jmenovaný překonal Buffona a potvrdil tak tři body pro domácí.

"Byl to těžký zápas, který nás stál hodně sil," vyjádřil se pro web Interu kapitán Javier Zanetti, který nastoupil k pětistému utkání v Serii A. "I když je mezi námi a Juventusem rozdíl 19 bodů, je to stále velký tým. V současné době je sužován zraněními." Na otázku, zda mohou v Lize mistrů porazit Barcelonu, odpověděl: "Střetneme se s nejlepším týmem na světě. Já však věřím, že při naší formě můžeme uspět."

Inter Milán – Juventus Turín 2:0 (0:0)
Branky: 75. Maicon, 90+2. Eto´o. ŽK: Samuel, Motta, Eto´o, Balotelli – Iaquinta, Felipe Mělo, Sissoko, Chiellini. ČK: 37. Sissoko.