Barca zvítězila nad posledním Xerezem, uspěl i Real

[tag]AKTUALIZOVÁNO[/tag] Hráči Barcelony porazili ve španělské lize poslední Xerez 3:1, podeváté za sebou na svém hřišti v domácím soutěži zvítězili a dál vedou tabulku o bod před Realem Madrid. Ten dnes vyhrál na půdě oslabené Zaragozy 2:1 díky brance uzdraveného špílmachra Kaká a poosmé za sebou vyhrál ligový zápas na hřišti soupeře

Úřadující mistr, který bude na Nou Campu ve středečním odvetném semifinále Ligy mistrů proti Interu Milán dohánět dvoubrankovou ztrátu, zpočátku nepůsobil proti nováčkovi suverénním dojmem i proto, že největší hvězda Lionel Messi začala zápas pouze na lavičce.

Skóre otevřel ve 14. minutě po individuální akci křídelní záložník Jeffrén. O deset minut později zdvojnásobil náskok katalánského velkoklubu Francouz Henry po přesné Ibrahimovicově přihrávce a zaznamenal svůj čtvrtý gól v sezoně.

Už o minutu později zdramatizoval zápas hostující útočník Barmejo, který jedenáctým ligovým gólem v sezoně potrestal chybu domácí obrany.

Barceloně vyšel nástup do druhého poločasu a po deseti minutách navýšil vedení švédský útočník Ibrahimovic, kterému na šestnáctou ligovou branku v sezoně ideálně nahrál středopolař Pobřeží slonoviny Yaya Touré.

Ve vyhrocených závěrečných minutách zápasu neudrželi hostující fotbalisté nervy a po ostrých zákrocích dostali červenou kartu Orellana a Alustiza.

Real poslal na hřišti nováčka do vedení až v 50. minutě Raúl, který až napotřetí překonal domácího brankáře Roberta a připsal si pátou ligovou trefu v sezoně. Dvaatřicetiletý útočník, jenž v 15. minutě nahradil zraněného Nizozemce Van der Vaarta, musel ze hřiště hned po vstřelené brance kvůli zdravotním problémům.

Další rána pro Zaragozu přišla o dvě minuty později, kdy byl vyloučen domácí stoper Contini za faul loktem na Higuaína. Domácí se však nevzdali a i v oslabení dokázali vyrovnat. Madridské obraně unikl střídající útočník Colunga, udělal kličku brankáři Casillasovi a zakončil do prázdné branky.

V následujících minutách předvedli hráči "Bílého baletu" velký tlak, ale domácí defenziva i s Jiřím Jarošíkem náporu favorita dlouho odolávala. Real početní převahu využil až osm minut před koncem, kdy se po Ronaldově přihrávce přesnou přízemní střelou k tyči prosadil střídající Brazilec Kaká. Ten sedm minut po příchodu na hřiště osmým ligovým gólem v sezoně oslavil návrat na hřiště po šestitýdenním zranění třísel.