Brněnský Večeřa končí, viníkem je koleno

Brněnský Večeřa končí, viníkem je koleno

Karel Večeřa z Brna ukončil aktivní kariéru kvůli vleklým potížím s poraněným kolenem. Jednatřicetiletý syn současného sportovního ředitele Brna a bývalého trenéra Karla Večeři odehrál poslední ligový zápas v září 2008 proti Kladnu. Od té doby podstoupil operaci kvůli vyztužení opotřebované chrupavky, před rokem musel na další zákrok po problémech s ploténkou.

"Od loňského srpna jsem začal s lehkým tréninkem a během podzimu postupně zvyšoval dávky. Zkusil jsem naskočit do zimní přípravy, ale prostě to nešlo. Záda už byla dobrá, jenže koleno pořád zlobilo a vůbec se to nelepšilo," zdůvodnil na klubových stránkách své rozhodnutí Večeřa. Během kariéry stihl vystudovat právnickou fakultu a má za sebou i dva roky praxe jako advokátní koncipient.

Zatím však neví, zda se bude nadále věnovat právnickému oboru. "Momentálně to spíš vypadá, že bych zůstal u fotbalu," naznačil svou další životní cestu Večeřa. Jeho prvoligová kariéra se zastavila na 67 odehraných zápasech a pěti vstřelených brankách.