Utáhne si Ronaldinho pásek, nebo si sbalí fidlátka?

Utáhne si Ronaldinho pásek, nebo si sbalí fidlátka?

O držiteli Zlatého míče za rok 2005 se v těchto dnech mluví zejména s ohledem na jeho případnou účast na vyhlíženém světovém šampionátu, který si dle vlastních slov nedokáže představit bez své maličkosti, nicméně kromě toho, jestli se nad ním trenér Dunga smiluje, nebo ne, už se pozvolna začíná řešit i jeho milánská budoucnost.

Ta je totiž nejistá jako Jan Koller ve svém prvním a dnes už legendárním pozápasovém rozhovoru s Václavem Tittelbachem a o tom, zda slavný Brazilec zůstane na San Siru, nebo půjde po dvou sezonách o "dům dál", nemá rozhodnout nikdo menší, než Silvio Berlusconi.

Původně se zdálo, že jihoamerický míčový kouzelník přistoupí na novou smlouvu, která měla snížit jeho dosavadní plat o pětadvacet procent. V současné době záložník bere 6,5 milionu eur za sezonu a díky novému finančnímu stropu AC, které už je několik let bez Scudetta, by měl zakotvit na čtyřech milionech.

Jenže nakonec to zase až tak po másle nepůjde a nejnovější vývoj okolo jeho setrvání v hlavním městě módy je takový, že jednání měla uvíznout na mrtvém bodě. Tomu, že Ronaldinho nemá náladu přistoupit na snížení platu zrovna ve chvíli, kdy se ocitl uprostřed zájmu jiných klubů, které jsou připraveni jeho požadavkům vyhovět, se nemůže nikdo divit.

Scénář o klubismu & pozlátku by tedy mohl rozlousknout vlivný Berlusconi, jak se asi rozhodne? Po minulé mimózní sezoně to bylo letos lepší a kdyby bývalý hráč Paříže a Barcelony vyrovnal výkony ještě více, předčasné zbavování by se jeho současnému zaměstnavateli nemuselo vyplatit.

V Evropě má prý zájem Manchester City, který by ale takhle mohl mluvit o stovkách hráčů. Ve hře by navíc měla být i nejvyšší soutěž v jeho rodné Brazílii, kde v nedávné době pookřáli jeho bývalí reprezentační spoluhráči Adriano a Robinho.Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.